Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: GMINA Ochotnicza Straż Pożarna OSP Stoczek

OSP Stoczek

Ochotnicza Straż Pożarna w Stoczek Kolonia swoje początki ma w roku 1964. Właśnie w tym roku druhowie podjęli się budowy remizy, która do dziś jest budynkiem strażackim. Działalność jednostki stopniowo się rozwijała, ówcześni strażacy zdobywali doświadczenie poprzez szkolenia i branie udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
 
Z powodu małej liczby młodych mieszkańców straż przestała prosperować. Na wiosnę 2013 r. grupa chętnych do pracy, młodych mieszkańców wraz z weteranami reaktywowała Ochotniczą Straż Pożarną w Stoczek Kolonia.
 
W ciągu niespełna roku jednostka otrzymała samochód marki Żuk, a także węże, motopompę, ubrania koszarowe i resztę sprzętu niezbędną do wzięcia udziału w zawodach. Dzięki temu utworzyła się pierwsza w historii naszej jednostki drużyna kobieca.
 
Strażacy stopniowo zdobywają doświadczenie - już 7 przeszło swoje pierwsze szkolenie. Przy dalszym remoncie remizy czeka nas jeszcze dużo pracy. Mamy wiele planów związanych z nasza jednostką: dokończenie remontu budynku, wzięcie udział w zawodach, doszkalanie się, współpraca z innymi jednostkami, jak i również zaangażowanie przy uroczystościach gminnych.
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90