Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: GMINA Ochotnicza Straż Pożarna Delegacja z Mołdawii z wizytą w...

OSP Wydarzenia

Delegacja z Mołdawii z wizytą w naszej gminie

Delegacja z Mołdawii z wizytą w naszej gminie

28.09.2015

24 września 2015 r. Gminę Niemce odwiedzili goście z Mołdawii. Delegacja do Polski przyjechała na zaproszenie władz Gminy Konopnica. Gmina ta razem z Fundacją Inicjatyw Społecznych bierze udział w projekcie „Samopomoc lokalna na rzecz bezpieczeństwa". Projekt dotyczy utworzenia grup samopomocowych do spraw bezpieczeństwa w czterech peryferyjnie położonych miejscowościach północno-centralnej części Mołdawii. Punktem odniesienia funkcjonowania grup są polskie Ochotnicze Straże Pożarne.

W środę 23 września delegacja z Mołdawii zwiedzała jednostki OSP z gminy Konopnica. W ramach porównania, w czwartek zawitała do Gminy Niemce. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w sali konferencyjnej urzędu. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wraz z Komendantem Gminnym Dariuszem Paradzińskim, Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP Markiem Porzakiem oraz Michałem Mytykiem referentem ds. obsługi OSP opowiadali o działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej gminie. Ze strony gości padło szereg szczegółowych pytań, na które nasi przedstawiciele udzielili wyczerpujących odpowiedzi.

Po spotkaniu wszyscy udali się na wizytację kilku remiz strażackich. W terenie delegację z Mołdawii szczególnie interesował sprzęt i pojazdy ratownicze. W Nasutowie miała ona okazję zobaczyć jak wygląda alarm pożarowy. Goście byli pozytywnie zaskoczeni krótkim czasem reakcji na zainicjowany alarm pożarowy. Jednak największe wrażenie na obserwatorach wywołało pojawienie się kobiety w składzie załogi wyjazdowej. Pani Zofia Królik przez dłuższą chwilę odpowiadała na pytania dotyczące jej służby w szeregach OSP Nasutów.

Na zakończenie nasz wójt zaprosił zagranicznych gości na polski, tradycyjny obiad.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90