Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy XXVIII sesja Rady Gminy Niemce

Sesje Rady Gminy

XXVIII sesja Rady Gminy Niemce

XXVIII sesja Rady Gminy Niemce

05.04.2017

W środę 29 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się XXVIII Sesja Rady Gminy Niemce, którą tradycyjnie otworzył Przewodniczący Rady Sławomir Mroczek.

Na wstępie, z uwagi na przypadający 11 marca Dzień Sołtysa, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w imieniu wszystkich mieszkańców gminy złożył serdeczne życzenia i podziękowania naszym Sołtysom, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali gromkie „Sto lat”. Kwiaty i szczególne podziękowania z tej okazji otrzymała pani Barbara Skowronek, Sołtys Nowego Stawu, która w listopadzie ubiegłego roku głosami kapituły została laureatką plebiscytu „Człowiek Roku 2016” za „wzorowe i kreatywne wypełnianie funkcji lidera lokalnej społeczności”. Pisaliśmy o tym wydarzeniu na naszej stronie: http://www.niemce.pl/aktualnosci/n,22547,barbara-skowronek-laureatka-plebiscytu-czlowiek-roku-2016.html. Pani Barbara, 5 stycznia 2017 r. z rąk Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli otrzymała również specjalne podziękowania za wkład pracy na rzecz lokalnej społeczności i promocję Powiatu Lubelskiego, a niedawno reprezentowała nasz powiat na Konferencji Sołtysów Powiatu Kraśnickiego.

Podczas obrad, 15 naszych Radnych podjęło szereg istotnych dla Gminy Niemce uchwał, w tym w sprawie ustalenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym dla publicznych szkół podstawowych, publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Niemcach SP ZOZ za 2016 r. Sprawozdanie krótko zreferował Dyrektor Piotr Nikiel informując, że dzięki wzorowej współpracy z naszym samorządem, rok 2016 udało się ponownie zamknąć „nad kreską”, czyli z płynnością finansową, bez żadnych zobowiązań i długów, co w skali kraju jest rzadkością.

Na zakończenie sesji, kilka słów do zgromadzonych na sali przekazał ks. Arkadiusz Kęcik, kapelan Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny, który opowiedział o działalności hospicjum oraz prosił o solidaryzowanie się z chorymi na raka poprzez wszelkiego rodzaju wsparcie, chociażby przekazując 1% z podatku dochodowego. Wielu naszych mieszkańców jest beneficjentami działalności Hospicjum św. Anny.

Po zamknięciu obrad, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Radni, Sołtysi, kierownictwo Urzędu Gminy na czele z Wójtem Krzysztofem Urbasiem oraz zaproszeni goście, spotkali się przy wspólnym stole, życząc sobie nawzajem ciepła i radości na ten świąteczny czas.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90