Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI V Sesja Rady Gminy Niemce

Aktualności

V Sesja Rady Gminy Niemce

V Sesja Rady Gminy Niemce

18.04.2019

W dniu 16 kwietnia 2019 roku, w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się V sesja Rady Gminy Niemce. Sesja, z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, miała bardzo uroczystą oprawę.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka. Oprócz Radnych w sesji wzięli udział: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Henryk Smolarz, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak, Kierownicy jednostek organizacyjnych i referatów oraz Sołtysi z naszej gminy.

Na wstępie, z uwagi na przypadający w marcu Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w imieniu wszystkich mieszkańców gminy złożył serdeczne życzenia wszystkim zgromadzonym Radnym i Sołtysom.

W dalszej części obrad Radni podjęli wiele istotnych uchwał dotyczących naszej gminy, wśród których były między innymi:

  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalania zasad przyznawania stypendiów Wójta Gminy Niemce w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce.
  • Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2019-2021
  • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.

Po zakończeniu obrad tradycyjnie odbyło się spotkanie przedświąteczne z udziałem Radnych, Sołtysów oraz zaproszonych gości, które modlitwą rozpoczął Proboszcz Parafii pw. Ignacego Loyoli w Niemcach – ks. Mirosław Skałban.

Porządek obrad na V Sesję Rady Gminy Niemce, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [215.43 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90