Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI V Gminne Prezentacje Teatralne

Aktualności

V Gminne Prezentacje Teatralne

V Gminne Prezentacje Teatralne

27.03.2019

Już po raz piąty młodzi aktorzy z terenu gminy Niemce, mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką widownią. 22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach odbyły się V Gminne Prezentacje Teatralne.

Imprezie patronował Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, którego reprezentowała Sekretarz Gminy Iwona Pulińska. Otuchy młodym aktorom dodawał dyrektor szkoły w Niemcach Jerzy Wójcik, a także vice-dyrektor Barbara Józefacka i vice-dyrektor Beata Gajuś. Obecna była również przewodnicząca Rady Rodziców SP w Niemcach – Magdalena Latek.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 zespołów teatralnych z następujących szkół: ZPO w Ciecierzynie, SP w Nasutowie, SP w Rudce Kozłowieckiej, ZPO w Dysie, SP w Krasieninie oraz SP w Niemcach.

Spektakle oceniało jury w składzie:

- Ewa Nankiewicz z GBP w Niemcach

- Irena Aftyka z GOK Niemce

- Krystyna Szłapa z SP Niemce

Werdykt jury brzmiał następująco:

I miejsce - ZPO w Ciecierzynie za przedstawienie „Loookomotywa” (przygotowane pod kierunkiem Grażyny Wójtowicz i Katarzyny Wieczorek)

II miejsce - SP w Niemcach za przedstawienie „Krasnalkowa czapeczka” (przygotowane pod kierunkiem Bożeny Malinowskiej) 

III miejsce - SP w Rudce Kozłowieckiej za przedstawienie „Szkoła uczuć” (przygotowane pod kierunkiem Jolanty Janickiej) 

Wyróżnienia: -SP w Nasutowie, SP w Krasieninie oraz ZPO w Dysie.

Wszyscy aktorzy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Wójta Gminy Niemce i Sponsorów. Ceremonii wręczenia nagród dokonali : Sekretarz Gminy Niemce Iwona Pulińska i dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemcach Jerzy Wójcik.

Wszystkim aktorom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy teatralnej.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom za wsparcie finansowe: Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi, Radzie Rodziców SP w Niemcach, firmie VIS-BUD z Niemiec, Agencji Reklamowej MAIK, firmie KAMAR, Bankowi Spółdzielczemu w Niemcach, firmie IFTER, firmie AS-BABUNI, firmie STANCHEM, Restauracji Kupieckiej.

Organizatorkami z ramienia SP w Niemcach były Barbara Roziewicz i Mariola Sidor

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90