Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI III Sesja Rady Gminy Niemce

Aktualności

III Sesja Rady Gminy Niemce

III Sesja Rady Gminy Niemce

21.12.2018

W środę, 19 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Niemce odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Niemce.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka. Oprócz  Radnych w sesji uczestniczyli: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak, Kierownicy i Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Gminy oraz  Sołtysi.

Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia nie obyło się bez uroczystej oprawy. Na sesji pojawili się harcerze, którzy uświetnili posiedzenie kolędowaniem oraz przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce Wójta Gminy Niemce. W ten oto symboliczny sposób, Światełko znalazło się w każdym domu w gminie Niemce. Na koniec wszyscy obecni zostali obdarowani pięknie ozdobionymi, aromatycznymi pierniczkami. Ze świątecznymi życzeniami oraz ręcznie wykonaną przez dzieci karką świąteczną pojawiła się na sesji również Dyrektor Niepublicznego Żłobka ,,Tuli Tutuś".

Podczas sesji Radni podjęli szereg istotnych uchwał, wśród których najważniejszą była uchwała w sprawie budżetu Gminy Niemce na przyszły rok, który na środowym posiedzeniu został przyjęty jednogłośnie. Po głosowaniu Wójt podziękował Radnym i pani Skarbnik za zaangażowanie w pracy nad przyszłorocznym budżetem.

Po oficjalnym zakończeniu obrad odbyło się spotkanie opłatkowe, które modlitwą rozpoczął ks. Mirosław Skałban – proboszcz parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. W tle staropolskich kolęd, Radni, Sołtysi i zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Porządek obrad na III Sesję Rady Gminy, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [137.54 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90