Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Niechaj każdy da co nieco, JA i ON i TY

Aktualności

Niechaj każdy da co nieco, JA i ON i TY

Niechaj każdy da co nieco, JA i ON i TY

13.12.2018

Od 23 do 27 listopada 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej w Krasieninie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Harcerze DH Niebieskooka zorganizowali zbiórkę darów. Chętnie widziane były: środki czystości, żywność o długim terminie ważności oraz słodycze. Akcja charytatywna prowadzona była w zaprzyjaźnionych sklepach w Krasieninie: Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa w Niemcach - Kropka i "Vena" Przedsiębiorstwo Handlowe Sklep Spożywczy Paweł Hanczarek - Groszek oraz w Majdanie Krasienińskim – OD i DO. Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Dariusza Nowomiejskiego, który swoim życzliwym słowem wsparł udział w akcji.

Do działania przyłączyli się również Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie szkoły uczestnicząc w organizacji DYSKOTEKI ANDRZEJOWEJ, na którą biletem wstępu był dar na akcję.

Dzięki wszystkim tym, którzy rozumieją potrzebę pomagania i wspierania potrzebujących udało się zebrać ponad 390 kg żywności długoterminowej, 32 kg słodyczy oraz 31 kg środków czystości, które zostały podzielone dla rodzin, których dzieci chodzą do szkoły w Krasieninie, jak również wsparcie otrzymało Bractwo Miłosierdzia im. Św. Alberta w Lublinie.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli prowadzoną w Szkole Podstawowej w Krasieninie Ogólnopolską Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę bardzo dziękujemy.

Wolontariusze 159 Sztabu Akcji PDPZ i Harcerze 35 DH Niebieskooka

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90