Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wiosna w inwestycjach Gminy Niemce

Aktualności

Wiosna w inwestycjach Gminy Niemce

Wiosna w inwestycjach Gminy Niemce

20.04.2018

Wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych dni, które od jakiegoś czasu nas rozpieszczają, z impetem ruszyły prace budowlane przy kilku zaplanowanych wcześniej inwestycjach w naszej gminie.

Jak już wcześniej informowaliśmy Państwa, między innymi dzięki uruchomionym środkom pieniężnym z różnych programów unijnych, zakres tegorocznych inwestycji zapowiada się imponująco.

Od 26 marca br. nasi mieszkańcy podpisują umowy dotyczące montażu instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych, które są dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w 85% od kwoty netto. Całość przedsięwzięcia opiewa na blisko 9,2 mln zł. Na obecną chwilę umowy na montaż podpisało około 70% beneficjentów, a od przyszłego tygodnia firma wyłoniona w przetargu rusza z pracami instalacyjnymi.

Na ukończeniu jest modernizacja kompleksu boisk sportowych przy ul. Różanej w Niemcach, z których korzysta między innymi GKS Niemce. W ramach inwestycji o wartości blisko 0,5 mln zł zakupiono nowe kontenery dla drużyn piłkarskich oraz sędziów, które usytuowano na placu utwardzonym kostką brukową. Wykonano do nich przyłącze elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Wewnątrz kontenery wyposażono w nowe instalacje sanitarne i elektryczne oraz zakupiono szafki dla piłkarzy. Dojazd na teren boiska został utwardzony, a lada dzień pojawi się także ogrodzenie.

Również w miejscowości Niemce rozpoczęła się rewitalizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Parkowej. W ubiegłym tygodniu wykonano rozbiórkę dawnej stołówki pracowniczej, w miejsce której ma powstać Gminne Centrum Szkoleniowe z salą widowiskową na około 300 osób. Na taki budynek, w którym będzie można zorganizować między innymi wiele wspaniałych wydarzeń kulturalnych, nasza gmina czekała od lat. Centrum, o powierzchni użytkowej 664,68 m2 ma kosztować ok. 4 mln zł z czego 92% kwoty otrzymamy w sumie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego i budżetu państwa.

W ramach projektu Mobilny LOF rozpoczęto budowę ponad 4 kilometrowej drogi rowerowej z chodnikiem z Nasutowa do Pólka w ciągu drogi powiatowej nr 1546L. Wartość inwestycji to ok. 1,7 mln zł z czego 85% otrzymamy z RPO WL.

W trakcie realizacji jest także przebudowa drogi powiatowej nr 2216L z Elizówki do Dysa. Około 3 kilometrowy odcinek drogi zostanie poszerzony do zasadniczej szerokości 6 m, a w jego ciągu zostanie wykonany chodnik ze ścieżką rowerową i energooszczędnym oświetleniem. Wartość inwestycji to ok.3,4 mln zł. Tutaj również otrzymamy 85% dofinansowania z RPO WL.

O kolejnych inwestycja Gminy Niemce poinformujemy Państwa wkrótce.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90