Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego...

Aktualności

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  „Młodzież zapobiega pożarom”

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

07.03.2018

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce odbyły się w Szkole Podstawowej w Niemcach w piątek 2 marca 2018 r.

W eliminacjach brało udział 25 uczniów z 6 szkół naszej gminy. Uczestników powitał Dyrektor SP Niemce – Jerzy Wójcik oraz Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś.
Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć swoje siły rozwiązując test wiedzy zbudowany z 40 pytań dla każdej kategorii wiekowej. Oczekując na wyniki jury, uczniowie mieli czas na słodki poczęstunek oraz praktyczną naukę umiejętności jakie powinien posiadać każdy strażak, dzięki spotkaniu z druhami OSP Niemce.
 
Jury w składzie: Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie - starszy kapitan Rafał Goliszek, Komendant Gminny ZOSPRP w Niemcach - Dariusz Paradziński, Prezes ZG ZOSPRP w Niemcach - Marek Porzak, Wiceprezes ZG ZOSPRP w Niemcach - Wojciech Deleżuch bardzo wnikliwie ocenili testy i zakwalifikowali po 5 osób w każdej kategorii do rozgrywek ustnych - były to pytania teoretyczne dotyczące zachowań w określonych sytuacjach lub praktyczne wykazanie się umiejętnościami ratowniczymi.
 
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (kl.1-6 SP):

      1.miejsce Emilia Domonik-SP Nasutów,

  1. miejsce Kinga Guz –SP Krasienin,

  2. miejsce Bartosz Drozd- SP Nasutów,

  3. miejsce Paweł Sim –SP Rudka Kozłowiecka,

  4. miejsce Fabian Filipiak- SP Dys;

 II grupa wiekowa (kl.7 i gimnazjum):

  1. miejsce Jakub Kostecki- SP Niemce,

  2. miejsce Jakub Małek-SP Niemce,

  3. miejsce Wiktoria Jóźwiak- SP Krasienin,

  4. miejsce Gabriela Paradzińska- SP Krasienin,

  5. miejsce Piotr Porzak –SP Niemce.

 Emilia Domonik i Jakub Kostecki będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finałowa piątka również nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy.

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90