Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji...

Aktualności

IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

14.11.2017

Już po raz czwarty Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…” wpisał się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Konkurs odbył się w ubiegły czwartek, 9 listopada br. w Szkole Podstawowej w Niemcach.

Spotkanie rozpoczęli Paulina Adamczyk (gimnazjalistka z Niemiec) i Błażej Barszcz (absolwent gimnazjum w Niemcach), którzy wcielili się w role Panny Młodej i Poety z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i wyjaśnili, skąd pochodzi hasło konkursu.

Organizatorem zmagań konkursowych, nad którymi honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, była szkoła w Niemcach we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Niemcach oraz Stowarzyszeniem Chór Męski „Bas Canto”.

Do konkursu przystąpiło  12 gimnazjalistów z Ciecierzyna, Krasienina i Niemiec. Wiersze, które wybrzmiały pokazały piękno, historię, dzień codzienny, tęsknoty za ojczyzną, cierpienia dla niej… TO POLSKA WŁAŚNIE…

Recytacjom przysłuchiwali się nauczyciele – opiekunowie, Zastępca Wójta Gminy Niemce Iwona Pulińska,  Wicedyrektor Barbara Józefacka, Dyrektor Jerzy Wójcik  oraz jury w składzie:

Jolanta Zabielska – wicedyrektor i nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej w Jakubowicach

Renata Antoszek  – dyrektor GBP w Niemcach

Stanisław Zgierski – przedstawiciel Stowarzyszenia Chór Męski „Bas Canto”,  nauczyciel języka polskiego

 

A oto werdykt :

I miejsce – Karolina Polkowska (Niemce),

II miejsce – Patrycja Misiurek (Krasienin), Paulina Adamczyk (Niemce),

III miejsce – Julia Drzymała (Krasienin) , Aneta Czerwonka (Krasienin)

Wyróżnienia –Kamila Lewicka (Niemce), Julia Gawrońska (Ciecierzyn)

 

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Niemce, a laureaci wystąpili podczas koncertu „A to Polska właśnie…” zorganizowanego przez Chór Męski „Bas Canto” 11 listopada w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za dostarczone wrażenia artystyczne oraz refleksję nad tym, czym jest Ojczyzna...

 

W imieniu organizatorów
Anna Zgierska

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90