Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI SENIORADA 2017 - dzień Seniora w...

Aktualności

SENIORADA 2017 - dzień Seniora w naszej gminie

SENIORADA 2017 - dzień Seniora w naszej gminie

17.10.2017

W poniedziałek 2 października 2017 r. w Europejskim Domu Spotkań – Dom Nasutów odbyła się po raz drugi Senioriada, w której udział wzięli seniorzy z Klubu Seniora działającego przy OPS w Niemcach.

Podczas sportowej imprezy seniorzy mogli się sprawdzić w takich konkurencjach jak: rzut piłką do celu, rzuty woreczkami na celność, bieg z przeszkodami, slalom między pachołkami, przenoszenie piłki dołem, bieg z ringiem, przenoszenie piłki kijem hokejowym, spacer z kubkiem pełnym wody itp. Kondycja fizyczna jak i wiek seniorów sprawił, iż wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie.

W tym dniu uczestników sportowej zabawy odwiedził Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś. Do zebranych skierował kilka ciepłych słów z okazji Dnia Seniora, przypomniał, że ludziom starszym należy się największy szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń, podziękował za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia. Z rąk Wójta seniorzy otrzymali pamiątkowe kubki.

Tegoroczny Dzień Seniora w Europejskim Domu Spotkań – Dom Nasutów to przede wszystkim wspaniała zabawa – rehabilitacja przez ruch i taniec przy muzyce Pana Marka i Pani Agnieszki, okazja do miłego spotkania oraz wymiany doświadczeń. Wśród seniorów była para, która w tym roku we wrześniu obchodziła 50 rocznicę ślubu.

Wszyscy byli zachwyceni smacznym poczęstunkiem: żurkiem, kiełbaskami z grilla i ciasteczkami.  

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach.

 

Barbara Ściseł
Kierownik OPS w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90