Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Witaj szkoło – oficjalne rozpoczęcie...

Aktualności

Witaj szkoło – oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witaj szkoło – oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

06.09.2017

Wraz z nadejściem września, dla ponad 1500 uczniów w naszej gminie kończy się czas beztroski i wypoczynku, a rozpoczyna okres blisko dziesięciu miesięcy wytężonej pracy w siedmiu placówkach oświatowych z terenu Gminy Niemce. W tym roku inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w całym kraju odbyła się w poniedziałek 4 września.

Pomimo późniejsze niż zwykle daty rozpoczęcia roku szkolnego, z dniem 1 września br. weszła w życie nowa ustawa Prawo Oświatowe, która zmienia dotychczasowy system szkolny, składający się między innymi z 6-letniej szkoły podstawowej i 3-letniego gimnazjum, na 8 letnią szkołę podstawową. Z powodu tych zmian trzy nasze gimnazja stały się szkołami podstawowymi. Uczniowie, którzy ukończyli VI klasę szkoły podstawowej będą kontynuowały edukację w klasie VII. W roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik ukończy gimnazjum i rozpocznie naukę w szkole średniej jednocześnie z rocznikiem kończącym VIII klasę szkoły podstawowej. Na szczęście reforma nie stworzyła większych problemów w Gminie Niemce, ponieważ gimnazja działały jako zespoły szkół, łącznie z podstawówkami w tych samych budynkach.

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w naszej gminie rozpoczęły msze św. w kościołach parafialnych. Następnie uczniowie gromadzili się w poszczególnych szkołach, gdzie byli witani przez dyrektorów i grono pedagogiczne. Po obejrzeniu krótkich występów artystycznych oraz wysłuchaniu ważnych informacji dotyczących zmian organizacyjnych w szkołach, uczniowie spotkali się w swoich klasach z wychowawcami w celu zapoznania się z planem zajęć na najbliższy rok szkolny.

W tym dniu nie rzadko szkoły gościły przedstawicieli władz naszej gminy. Do trzech placówek oświatowych: w Dysie, Rudce Kozłowieckiej i Niemcach zawitał Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, aby osobiście życzyć uczniom wytrwałości i zapału w zdobywaniu wiedzy. W tej ostatniej wręczył również Akt Powierzenia Stanowiska Kierowniczego Dyrektorowi Jerzemu Wójcikowi. Taki Akt z rąk Wójta, 31 sierpnia otrzymała także pani Elżbieta Topyła – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Niemcach. Tutaj rok przedszkolny rozpoczął się w piątek 1 września.

Dołączając się do życzeń Wójta Krzysztofa Urbasia, życzymy naszym uczniom wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji oraz poczucia, że szkoła jest tym miejscem, do którego z chęcią  się powraca. Natomiast wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy spokojnej i satysfakcjonującej pracy oraz cierpliwości do swoich podopiecznych.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90