Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dożynki Wojewódzkie 2017 – święto...

Aktualności

Dożynki Wojewódzkie 2017 – święto plonów mieszkańców Lubelszczyzny

Dożynki Wojewódzkie 2017 – święto plonów mieszkańców Lubelszczyzny

29.08.2017

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. na terenie lotniska sportowego w Radawcu odbyło się święto plonów dla mieszkańców całego województwa lubelskiego. To już drugi raz, kiedy Marszałek Województwa Lubelskiego razem ze Starostą Lubelskim i Wójtem Gminy Konopnica wspólnie zorganizowali dożynki.

Uroczystości rozpoczęły się od korowodu wieńców, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Gminy Niemce. W skład naszej delegacji weszli: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wraz z małżonką, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek wraz z małżonką oraz wykonawcy dwóch wieńców, które na dożynkach w Nasutowie zostały wybrane do reprezentowania naszej gminy, czyli przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Dysa, a zarazem Zespołu Ludowego „Dysowiacy”, druhowie z OSP w Dysie i panie z sołectwa Łagiewniki.

Tuż po korowodzie, na mniejszej scenie grupa artystyczna z Mosznej zaprezentowała tradycyjny obrzęd dożynkowy, po którym odbyła się msza święta dziękczynna, odprawiona przez ks. kanonika Jarosława Orkiszewskiego i proboszcza tutejszej parafii ks. kanonika Jana Domańskiego.

Jak zawsze podczas tak dużych imprez plenerowych, każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz występów artystycznych na scenie, organizatorzy zapewnili wiele innych atrakcji, wśród których były także wesołe miasteczko, animacje i zabawy dla dzieci, wystawa maszyn rolniczych oraz prezentacja klubu żużlowego. Część terenu została wydzielona na namioty promocyjne powiatów i gmin, gdzie zwiedzający mogli bliżej zapoznać się z różnymi zakątkami naszego województwa. Jak co roku, nasze stoisko promocyjne cieszyło się ogromnym powodzeniem. O zainteresowanie naszą gminą zadbały między innymi zespoły ludowe „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”. Ten ostatni miał możliwość zaprezentowania swoich talentów również większej liczbie publiczności. Już po raz kolejny „Dysowacy” zostali zaproszeni do udziału w koncercie na głównej scenie, prezentującym dorobek artystyczny grup amatorskich naszego województwa.

Dożynki Wojewódzkie 2017 zakończyły się koncertami zespołów Skaner, Bobi, Jorrgus, Spring Rolls oraz gwiazdy wieczoru Natalii Nykiel.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90