Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Pierwszy Piknik Świętojański w naszej...

Aktualności

Pierwszy Piknik Świętojański w naszej gminie.

Pierwszy Piknik Świętojański w naszej gminie.

05.07.2017

W sobotę, 24 czerwca 2017 r. na błoniach przykościelnych przy ul. Ogrodowej w Dysie odbyła się impreza plenerowa, nawiązująca do nocy świętojańskiej. Tego dnia w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Dysie każdego roku odbywa się tradycyjny odpust.

Z myślą o integracji lokalnych mieszkańców, proboszcz tutejszej parafii, ks. kanonik Robert Brzozowski wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niemcach wykorzystali wielowiekową tradycję tego święta i zorganizowali „Piknik Świętojański”.

Tuż po głównej mszy odpustowej, która z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa księdza proboszcza miała szczególną oprawę, świętowanie na błoniach przy ul. Ogrodowej rozpoczęło się od koncertu Chóru i Orkiestry „Jubilaeum” z Lublina. Następnie na scenie kolejno prezentowały się Zespół „Słowianki” z Bychawki, uczniowie ze szkół w Dysie i Ciecierzynie, Zespół Ludowy „Ciecierzyn” i Zespół Ludowy „Dysowiacy”. Korzystając ze wspaniałej pogody oraz jednego z najdłuższych dni w roku, parafianie razem z przybyłymi gośćmi bawili się w takt znanych piosenek i melodii dobiegających ze sceny, a najmłodsi uczestnicy pikniku mogli liczyć na ciekawe gry i zabawy organizowane przez wynajętych animatorów. Każdy z obecnych mógł także skosztować wspaniałej grochówki i potraw z grilla.

Pierwszy Piknik Świętojański w Dysie zakończył się tradycyjnym puszczaniem wianków na rzece. Na kolejny zapraszamy już za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90