Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sukcesy naszych jednostek OSP na...

Aktualności

Sukcesy naszych jednostek OSP na zawodach sportowo-pożarniczych

Sukcesy naszych jednostek OSP na zawodach sportowo-pożarniczych

24.05.2017

21 maja br. w miejscowości Turka Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niemcach, wspólnie ze swoim odpowiednikiem z Gminy Wólka, zorganizował zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na zbiórce stawiło się 8 jednostek OSP z terenu Gminy Niemce oraz jednostki OSP z Gminy Wólka. Do komisji sędziowskiej, powołanej przez Komendanta Miejskiego PSP weszli funkcjonariusze lubelskiej Państwowej Straży Pożarnej, na czele z sędzią głównym zawodów st. kpt. Marcinem Sobolewskim. Wpłynęło do niej 17 zgłoszeń od dowódców poszczególnych drużyn, w tym 4 zgłoszenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Rywalizacja rozpoczęła się od sztafety pożarniczej 7 x 50 m. Po przerwie przystąpiono do drugiej konkurencji – ćwiczenia bojowego. A oto klasyfikacja końcowa:

W grupie A męskiej, I miejsce z wynikiem 101,49 pkt zdobyła jednostka OSP Niemce, II miejsce – OSP Kawka (101,81 pkt), III miejsce – OSP Nasutów (105,61 pkt)

Poza podium znalazły się drużyny: 4 - OSP Majdan Krasieniński, 5 – OSP Dys, 6 – OSP Krasienin, 7- OSP Jakubowice Konińskie Kolonia, 8 – OSP Stoczek Kolonia.

W grupie C (kobiety) najlepszy wynik osiągnęły druhny z OSP Majdan Krasieniński uzyskując 127,58 pkt, drugie miejsce OSP Krasienin (128,66 pkt), trzecie OSP Nasutów (133,84 pkt) a czwarte z OSP Kawka (146,18 pkt).

W rywalizacji młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewczęta z MDP OSP Krasienin okazały się lepsze od MDP OSP Majdan Krasieniński, a wśród chłopców zwyciężyła również drużyna z Krasienina wygrywając z rówieśnikami z Nasutowa.

Po zakończonych zawodach przystąpiono do dekoracji i wręczenia nagród, której dokonali: Komendant Gminny ZOSP RP w Niemcach Dariusz Paradziński oraz Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim jednostkom a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach szczebla powiatowego 25 czerwca w Bełżycach.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90