Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

Aktualności

Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

15.05.2017

W niedzielę, 7 maja 2017 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Dziuchowie odbył się festyn rodzinny pt. „Święto Kwitnących Sadów”. Nie bez przyczyny majowa impreza o takiej nazwie odbyła się właśnie w tej miejscowości. Od wielu lat Dziuchów to zagłębie sadownicze naszej gminy.

Pomimo niepewnej aury, frekwencja na pierwszym takim święcie w Gminie Niemce była imponująca. Blisko 400 osób skorzystało z zaproszenia do wspólnego piknikowania, które za pomocą plakatów i naszej strony przekazali naszym mieszkańcom Wójt Krzysztof Urbaś, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach oraz Sołectwo Dziuchów.

Każdy, podczas festynu mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły skorzystać z darmowych zjeżdżalni, malowania twarzy oraz profesjonalnych animatorów gier i zabaw. Na placu nie zabrakło stoisk z zabawkami, watą cukrową i popcornem, a całości dopełniały występy artystyczne dziecięcych grup ze Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa z Krasienina, z Zespołu Szkół w Krasieninie oraz z  Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie. Na scenie zaprezentowały się również zespoły ludowe „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”, a także Jerzy Gromek – artysta z Woli Niemieckiej.

Podczas trwania pikniku przeprowadzono konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami. W rywalizacji wzięło udział 9 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, czyli z Dysa, Rudki Kozłowieckiej, Boduszyna, Baszek, Woli Niemieckiej, Dziuchowa, Pólka, Niemiec i Zalesia. Pierwsze miejsce ex aeqo zajęły Dys i Zalesie przed Boduszynem i Rudką Kozłowiecką. Wszyscy uczestnicy święta mieli możność degustacji konkursowych wypieków.

Mamy nadzieję, że nowe święto w Gminie Niemce na stałe wpisze się w kalendarz imprez i że za rok ponownie będziemy mogli zaprosić mieszkańców do Dziuchowa.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90