Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wizyta ukraińskiej delegacji z Gminy...

Aktualności

Wizyta ukraińskiej delegacji z Gminy Sokolniki w naszej gminie

Wizyta ukraińskiej delegacji z Gminy Sokolniki w naszej gminie

15.05.2017

W związku z zainteresowaniem naszych władz nawiązaniem partnerstwa z Gminą Sokolniki, w dniach 5-7 maja 2017 r. gościliśmy w Gminie Niemce siedmioosobową delegację z Ukrainy.

Pierwsze spotkanie naszych samorządowców z gośćmi z Sokolnik odbyło się na XXIX Sesji Rady Gminy Niemce. Na wstępie Wójt Gminy Sokolniki Taras Sulimko wraz z Radnymi i pracownikami swojej gminy, przybliżyli obecnym na sali tę podlwowską miejscowość. W dalszej części obrad delegacja z Ukrainy miała okazję obserwować naszych samorządowców przy pracy. W przerwie, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zaprosił gości do swojego gabinetu.

Kolejne, już robocze spotkanie odbyło się w sobotnie przedpołudnie. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Niemce przedstawiciele Gminy Sokolniki omówili pomysły dotyczące współpracy naszych samorządów z władzami Gminy Niemce, dyrektorami jednostek samorządowych, oraz pracownikami urzędu gminy. Po uzgodnieniu wstępnych propozycji, delegacja z Ukrainy udała się na zwiedzanie naszej gminy.

W niedzielę, ostatniego dnia wizyty goście z Sokolnik bawili się wraz z naszymi mieszkańcami na Święcie Kwitnących Sadów w Dziuchowie.

Mamy nadzieję, że uzgodnienie kierunków współpracy pozwoli skutecznie wspierać rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny obydwu społeczności.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90