Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI V Powiatowa Konferencja Szkół...

Aktualności

V Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych za nami!

V Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych za nami!

05.04.2017

„Dobry zawód - od pasji do kariery” to hasło tegorocznej V Konferencji Szkół Zawodowych organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lublinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, która odbyła się 23 marca 2017 roku w siedzibie szkoły.

W trakcie konferencji szkoły ponadgimnazjalne powiatu lubelskiego przedstawiały swoją ofertę edukacyjną, prowadziły różnorodne konkursy ( z atrakcyjnymi nagrodami) związane z zawodami, w których kształcą, a także prezentowały swoje umiejętności i osiągnięcia na przygotowanych przez siebie stoiskach. Dzięki temu młodzież z trzecich klas szkół gimnazjalnych mogła poznać każdą ze szkół średnich powiatu lubelskiego i wybrać interesującą ją ofertę. Gimnazjaliści wysłuchali również prelekcji na temat rynku pracy i zawodów przyszłości, którą wygłosiła pani dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie, Grażyna Gwiazda, a następnie skorzystali z porad doradcy zawodowego. Na koniec wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez młodzież z klas gastronomicznych ZSP w Niemcach.
 
W konferencji wzięli udział: Starosta Lubelski - pan Paweł Pikula, Członek Zarządu - pan Dariusz Gajo, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych - pani Beata Brudzisz-Janiszewska, radni powiatu lubelskiego, Wójt Gminy Niemce - pan Krzysztof Urbaś, proboszcz parafii św. Ignacego Loyoli w Niemcach - ks. kan. Krzysztof Galewski, prezes Banku Spółdzielczego w Niemcach - pan Zdzisław Siwek, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubelskiego, dyrektorzy gimnazjów, delegacja dyrektorów szkół z Ukrainy oraz pracodawcy z sektora lokalnego.
 
Na stoisku przygotowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach młodzież gimnazjalna mogła zobaczyć mini-ogród, projekty graficzne przygotowywane przez uczniów technikum architektury krajobrazu oraz drukarkę 3D i wykonane przez nią przedmioty. Ponadto uczniowie technikum informatycznego wraz z nauczycielami, panem Robertem Jarzyną i Janem Ścisłem, przygotowali i przeprowadzili konkurs informatyczny. Natomiast młodzież z technikum żywienia pod kierunkiem pani Edyty Drabik i Marty Wolińskiej przygotowała smaczny poczęstunek dla zaproszonych gości.
 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konferencji za przybycie i pomoc w promocji szkolnictwa zawodowego oraz wskazanie technikum jako drogi rozwoju młodzieży gimnazjalnej.

ZSP w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90