Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wieczór kolęd w Zespole Szkół w...

Aktualności

Wieczór kolęd w Zespole Szkół w Krasieninie

Wieczór kolęd w Zespole Szkół w Krasieninie

13.01.2017

Wieczorem 11 stycznia 2017 r. sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Krasieninie zapełniła się po brzegi. To spotkanie było kultywowaniem zwyczaju naszych przodków, którzy w okresie Bożego Narodzenie spotykali się w domach, by wspólnie śpiewać kolędy. Do wspólnego śpiewania społeczność szkolna zaprosiła mieszkańców Krasienina i okolic, władze samorządowe oraz organizacje społeczne współpracujące ze szkołą.

Na ten wyjątkowy wieczór każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała inną kolędę. Wiele z nich prócz warstwy wokalnej miało także akompaniament w wykonaniu naszych uczniów: na akordeonie, gitarach, organach czy instrumentach perkusyjnych. Wszyscy goście mogli włączyć się w śpiew korzystając ze słów wyświetlanych na slajdach, a najgłośniej rozbrzmiewała kolęda Gore gwiazda Jezusowi…, którą wspólnie śpiewała cała sala. Wiele klas przygotowało na tę okazję stroje kolędnicze. Prócz kolęd mogliśmy podziwiać liczne talenty muzyczne takie jak: zespół fletowy uczniów klas młodszych, uczennice, które w naszej szkole pod kierunkiem p. Grzegorza Brzozowskiego uczą się gry na gitarze czy solistów, którzy występowali w przeglądach i festiwalach. Przysłowiową wisienką na trocie były występ zespołu wokalno-instrumentalnego działającego przy Stowarzyszeniu Społeczna Inicjatywa Krasienina i Okolic im. I. Kosmowskiej, które prócz imienia łączy ze szkołą udana współpraca. Jak zawsze Rodzice uczniów, włączyli się w przygotowanie pysznego poczęstunku dla gości i uczestników, byśmy w domowej atmosferze mogli nakarmić ducha i ciało.

Wśród licznie zgromadzonych gości, którzy zaszczycili swą obecnością nasze spotkania byli Wójt Gminy Niemce Pan Krzysztof Urbaś, który złożył wszystkim uczestnikom i ich rodzinom najlepsze życzenia na 2017, docenił liczne talenty występujących oraz nagrodził wytrwałych kolędników cukierkami oraz Ks. Dariusz Nowomiejski Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Krasieninie, który wspierał nas w organizacji oraz rozpropagowaniu spotkania wśród mieszkańców. To spotkanie pozostawiło w naszych sercach wiele ciepłych wspomnień, mamy nadzieję, że jest początkiem nowej szkolnej tradycji!

ZS Krasienin

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90