Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Procedura szacowania strat w...

Aktualności

Procedura szacowania strat w gospodarstwach 2020

Procedura szacowania strat w gospodarstwach 2020

22.06.2020

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy kilka ważnych informacji dotyczących procedury szacowania strat w gospodarstwach oraz link do strony Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz wzory oświadczeń rolników, wniosków o oszacowanie strat spowodowanych wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.

Straty w gospodarstwach rolnych spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę powinny być zgłaszane przez właścicieli gospodarstw rolnych lub działów specjalnych produkcji niezwłocznie po wystąpieniu tych zjawisk lub stwierdzeniu ich skutków.

Straty należy zgłosić do urzędu gminy właściwego ze względu na miejsce ich wystąpienia. Zgłoszenia dokonuje się na formularzach oświadczeń opracowanych przez Wydział Środowiska i Rolnictwa.

Rolnicy ubiegający się o szacowanie strat proszeni są o dołączenie kopii wniosków składanych do ARiMR o dopłaty, w celu weryfikacji oświadczeń i sprawnej pracy komisji.

Szczegółowe informacje oraz zaktualizowane wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie pod adresem:

https://luwwlublinie.bip.gov.pl/rolnictwo/110986_procedura-szacowania-strat.html
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90