Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne Święto Edukacji

Aktualności

Gminne Święto Edukacji

Gminne Święto Edukacji

17.10.2014

W dniu 14 Października 2014 r. w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ze wszystkich 7 placówek oświatowych.

Spotkanie miało niecodzienną oprawę także ze względu na wyjątkowych gości w osobach  p. Tadeusza Sławeckigo Sekretarza Stanu  w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz p. Henryka Smolarza posła na sejm RP, którzy tego dnia wspólnie z nami świętowali dzieląc się refleksjami na temat polskiej oświaty. Z dumą podkreślali wartość wiejskiej szkoły – szkoły, w której także oni rozpoczynali swoją edukację. Wiceminister Tadeusz Sławecki już wielokrotnie gościł w naszej gminie na zaproszenie Wójta Gminy Niemce, tym razem głównym powodem wizyty było nadanie przez Ministra Edukacji Narodowej panu Wójtowi Krzysztofowi Urbasiowi oraz dwóm innym dyrektorom: p. Mirosławowi Studniewskiemu – dyrektorowi ZPO w Ciecierzynie i p. Elżbiecie Topyła – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Niemcach, Medalu Komisji Edukacji Narodowej - odznaczenia przyznawanego za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W dalszej części uroczystości zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Niemce. W tym roku wyróżnionych zostało 21 nauczycieli. Były słowa podziękowań, refleksji ale także i słowa nadziei rokujące jeszcze lepsze jutro nie tylko dla polskiej, ale także naszej gminnej oświaty. Młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie pod kierunkiem nauczycieli zadbała o wzniosłą oprawę artystyczną w formie koncertu życzeń, a pracownicy szkoły przygotowali po mistrzowsku poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

 

LISTA NAGRODZONYCH NAUCZYCIELI „NAGRODĄ WÓJTA” W 2014 R.

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. ZIEMI LUBELSKIEJ W NIEMCACH

 1. Jerzy Wójcik – Dyrektor
 2. Barbara Izabela Józefacka - Wicedyrektor
 3. Ireneusz Bachonko - Nauczyciel muzyki
 4. Marzena Kowal - Dolińska - Nauczyciel matematyki 
 5. Jolanta Nowak – Urbaś - Nauczyciel matematyki 
 6. Barbara Roziewicz - Nauczyciel  edukacji wczesnoszkolnej        
 7. Katarzyna Iwańczuk - Nauczyciel języka angielskiego

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE

 1. Mirosław Studniewski – Dyrektor
 2. Magdalena Wójtowicz – Nauczyciel historii i WOS
 3. Jadwiga Gawrońska – Nauczycielmatematyki 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE

 1. Barbara Fifowska – Dyrektor
 2. Agnieszka Kula – Nauczyciel języka polskiego

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JOACHIMA LELEWELA W JAKUBOWICACH KONIŃSKICH

 1. Krystyna Adamczyk – Dyrektor
 2. Jolanta Helena Zabielska – Nauczyciel języka polskiego

ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRASIENINIE

 1. Elżbieta Michalczuk - Dyrektor
 2. Elżbieta Fim - Wicedyrektor
 3. Piotr Preidl - Nauczyciel muzyki

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W NASUTOWIE

 1. Ewa Godlewska – Dyrektor

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TWÓRCÓW LUDOWYCH LUBELSZCZYZNY W RUDCE KOZŁOWIECKIEJ

 1. Teresa Bilińska – Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej       
 2. Jolanta Janicka - Nauczyciel języka polskiego

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W NIEMCACH

 1. Elżbieta Topyła – Dyrektor 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90