Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dożynki Wojewódzkie 2014 –...

Aktualności

Dożynki Wojewódzkie 2014 – niezapomniana impreza w Niemcach

Dożynki Wojewódzkie 2014 – niezapomniana impreza w Niemcach

17.09.2014

Data 14 września 2014 roku na długo zapadnie w pamięci społeczności Gminy Niemce. Tego dnia tysiące mieszkańców naszego regionu przybyło do Niemiec aby wspólnie świętować Tradycyjne Święto Plonów Województwa Lubelskiego.

Na placu przy ul. Różanej w Niemcach powstało małe miasteczko, gdzie swoje stoiska promocyjne mieli przedstawiciele gmin i powiatów województwa lubelskiego. Była to okazja do zapoznania się z tym co poszczególne gminy mają do zaoferowania na swoim terenie. Nasz namiot jak zwykle cieszył się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Na takiej imprezie nie zabrakło również wystawy najnowocześniejszych maszyn rolniczych, ciągników, urządzeń do produkcji zwierzęcej czy też rolnej i ogrodniczej. Na licznych stoiskach prezentowały się firmy i instytucje z terenu Lubelszczyzny, zaś najmłodsi uczestnicy dożynek bawili się na wesołym miasteczku. Dla dzieci organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji w tym gry, zabawy i konkursy.
Główne uroczystości rozpoczęły się o 10.30 korowodem delegacji dożynkowych z poszczególnych powiatów, na którego czele szli Małgorzata Dziuba z Rudki Kozłowieckiej i Marian Wójcik z Woli Krasienińskiej – starostowie dożynek. Gospodarzami tegorocznego święta plonów byli marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, starosta lubelski Paweł Pikula oraz wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś.
Jedną z atrakcji był staropolski obrządek dożynkowy przedstawiony przez grupę z Rozkopaczewa i nasz rodzimy zespół ludowy „Dysowiacy”. Wśród występujących zespołów na scenie zaprezentowali się także nasi artyści z zespołu ludowego „Ciecierzyn”, chóru męskiego „Bas Canto” oraz młodzież ze Studia Tańca Nowoczesnego RYTHM-X.
Dożynki były również okazją do przyznania wyróżnień na szczeblu wojewódzkim. Wśród wyróżnionych z terenu Gminy Niemce odznakę honorową „Zasłużony Dla Województwa Lubelskiego” odebrali: pan Eugeniusz Woźniak dla firmy „RYJEK” i Jan Szulżyk dla firmy „POL-SKONE”. Natomiast Zarząd Województwa Lubelskiego wyróżnił Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach „Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego” za szczególne zasługi na rzecz rozwoju kultury w Województwie Lubelskim. Aktu dekoracji dokonał marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.
Równolegle do występów na scenie odbył się także konkurs wieńców dożynkowych.  Wśród najpiękniejszych wieńców w województwie lubelskim, drugie miejsce w kategorii wieńców nowoczesnych zajęła praca wykonana przez panie z KGW z Zalesia i Woli Niemieckiej. Serdecznie gratulujemy.
W części artystycznej na scenie pojawiły się takie zespoły jak: Rokicznaka, MIG, Jorgus i Pawkin. Podczas koncertu „Rokiczanki” naszą imprezę zaszczycił swoją obecnością minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz. Część artystyczną, a zarazem całe obchody dożynkowe zwieńczył wspaniały koncert Kasi Kowalskiej. 
Mieszkańcy Gminy Niemce mogą być dumni, że tak udana impreza odbyła się właśnie na naszym terenie.
 
Relacja filmowa - wkrotce.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90