Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Park w Niemcach prawie gotowy

Aktualności

Park w Niemcach prawie gotowy

Park w Niemcach prawie gotowy

16.09.2014

Na ukończeniu są prace związane z rewitalizacją parku w Niemcach. W tej chwili są wykonywane czynności wykończeniowe, można by powiedzieć „poprawki kosmetyczne”.

Prace rozpoczęto pod koniec 2013 roku. W parku posadzono 7 551 krzewów liściastych, 1202 iglaki oraz prawie 1000 wieloletnich roślin. Na te nasadzenia gmina otrzymała dotację w wysokości 60 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zieleń uzupełnia ponad hektar trawników. Mieszkańcy Niemiec do swojej dyspozycji będą mieli place zabaw dla dzieci z różnych grup wiekowych, siłownię pod chmurką, a w ruinach po dworze są ławki dla odwiedzających. Dla podróżujących został wykonany parking oraz wiata na rowery. Wyremontowany budynek po starej hydroforni będzie stanowił zaplecze parku oraz miejsce spotkań dla klubu seniora. Koszt całego przedsięwzięcia to około 2,8 miliona złotych.
Teren w okolicy parku także ulega przemianie. Mieszkańców, odpoczywających na parkowych ławkach, już nie będą straszyły walące się zabudowania starej gorzelni. Prywatny inwestor wykupił sąsiednią działkę i uzyskał pozwolenie w starostwie na budowę obiektu handlowo-usługowego w kompleksie obsługi produkcji ogrodniczej. Prawdopodobnie ma to być tzw. Zielony Market z małym placykiem targowym do handlu warzywami.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90