Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Festyn Rodzinny i Święto Muzyki...

Aktualności

Festyn Rodzinny i Święto Muzyki Ludowej w Dysie

Festyn Rodzinny i Święto Muzyki Ludowej w Dysie

11.06.2014

8 czerwca 2014 r. w słoneczne, niedzielne popołudnie na placu szkolnym przy Szkole Podstawowej w Dysie odbył się IX Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych w ramach Festynu Rodzinnego „Bawmy się Razem”.

Organizatorem całej imprezy był Zespół Placówek  Oświatowych w Dysie, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach oraz Zespół Ludowy „Dysowiacy”. Impreza zgromadziła nie tylko liczną grupę mieszkańców Dysa, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. We wspólnej zabawie uczestniczyli również zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, który przygotował dla dzieci niespodziankę: darmową pyszną watę cukrową i popcorn.

W przeglądzie udział wzięło osiem zespołów:”Brzeźniczanki z Brzeźnicy Bychawskiej, „Górczanki” z Górki Lubartowskiej, „Czeremcha” z Milanowa, „Ostrowianki” z Ostrowa Lubelskiego, „Ostrowianki” z Ostrówka, „Zabiele” z Zabiela i dwa nasze rodzime zespoły, „Szwaczki” z Ciecierzyna i gospodarze przeglądu, „Dysowiacy” z Dysa. Głównym celem jaki przyświecał pomysłodawcom tego święta była dobra zabawa, wspólne spędzanie czasu wolnego w gronie rodzinnym, a także popularyzowanie tradycji ludowych w społeczeństwie oraz zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń. Zespoły folklorystyczne zaprezentowały pieśni i muzykę naszych przodków.

Nie zabrakło też prezentacji artystycznych uczniów i przedszkolaków przygotowanych przez nauczycieli ZPO w Dysie. Występy zgromadziły liczne grono słuchaczy, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami. Podczas imprezy można było zjeść smaczną kiełbaskę z grilla, spróbować domowego bigosu i pysznych wypieków. Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, dla uczestników wiele atrakcji. Dzieci próbowały swoich sił na „Zjeżdżalni Ośmiornicy” i mniej znanych urządzeniach rekreacyjnych: „Wipe-out:, „Miotła” i „Mała dżungla”. Nie zabrakło też chętnych do zabawy na szkolnym placu zabaw.  Zabawa trwała do wieczora. Organizatorzy dziękują wszystkim , którzy wsparli organizację i przebieg imprezy: licznym sponsorom oraz Radzie Rodziców działającej przy ZPO w Dysie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90