Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Minister Sportu z wizytą w naszej gminie

Aktualności

Minister Sportu z wizytą w naszej gminie

Minister Sportu z wizytą w naszej gminie

15.04.2014

W sobotę, 12 kwietnia na zaproszenie wójta Krzysztofa Urbasia przybył z wizytą do naszej gminy Minister Sportu i Turystki Andrzej Biernat w towarzystwie Posłów na Sejm RP: Magdaleny Gąsior-Marek, Mariusza Grada i Henryka Smolarza.

W spotkaniu wzięli też udział wójt gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie Barbara Fifowska i sołtys Dysa Jadwiga Buzek – Czarnolas. Spotkanie było wyśmienitą okazją do rozmowy na temat kultury fizycznej dzieci i młodzieży, a także podsumowania dotychczasowych działań gminy w zakresie infrastruktury sportowej.
 
Podczas pobytu na Lubelszczyźnie, minister m.in. zapoznał się z obiektami sportowymi, powstałymi w ostatnim czasie na terenie naszej gminy, których koszty budowy częściowo pokryło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Goście zwiedzili boisko wielofunkcyjne, na którym Pan minister oddał kilka strzałów na bramkę zawodnikom piłkarskiej drużyny juniorów oraz salę gimnastyczną przy Zespole Placówek Oświatowych w Dysie.
 
Niecodziennym wydarzeniem dla piłkarzy Dyskiego Klubu Sportowego „Błękitni Dys” było spotkanie z tak zacnymi gośćmi podczas odbywającego się treningu na boisku klubowym. W rozmowie z naszym wójtem, minister wspomniał, że w młodości zagrał kilka razy na nieistniejącym już boisku piłkarskim w Elizówce. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90