Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Festiwal w Ciecierzynie juz za nami

Aktualności

Festiwal w Ciecierzynie juz za nami

Festiwal w Ciecierzynie juz za nami

14.03.2014

IX edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki „Niezapomniane melodie” w Ciecierzynie już za nami

pod honorowy patronatem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dr inż. Henryka Smolarza Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego w Lublinie
 
Zobacz relacje z festiwalu
 
 
Organizatorem odbywającej się cyklicznie imprezy jest Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie.
Tematem bieżącej edycji konkursu była muzyka folkowa inspirowana polską muzyką ludową oraz mniejszości narodowych.
 
Młodzi artyści (109 uczniów) zaprezentowali 49 różnych wykonań piosenek konkursowych. Wśród nich królowały min. znane melodie ludowe jak: „Czerwone jagody”, „Lipka zielona”, „Zachodźże, słoneczko”, „Matulu moja”, „W moim ogródeczku” jak i przeboje muzyki estradowej głównie z repertuaru takich zespołów jak: Bratanki, Golec Orkiestra, Kayah czy Future Folk.
 
W konkursie, który odbył się 27 lutego br.wzięli udział uczniowie z 3 przedszkoli, 12 szkół podstawowych i 11 gimnazjów z terenu Powiatu Lubelskiego Ziemskiego.
 
Na festiwal przybyło wielu wyśmienitych gości w osobach: Henryka Smolarza - Posła na Sejm RP dr inż., Anny Szczepińskiej - Wicekurator Oświaty w Lublinie Dariusza Gajo - członka Zarządu Powiatu Lubelskiego, Anny Dudek – Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w lublinie ,gospodarza naszej gminy - Wójta Krzysztofa Urbasia oraz radnych gminnych i powiatowych. Nie zabrakło też dyrektorów szkół, nauczycieli, dzieci i młodzieży szkolnej, mieszkańców naszej gminy, a wśród nich liczne grono rodziców, babć i dziadków naszych młodych artystów. Szczególnie miło było gościć zespoły śpiewacze działające od wielu lat na terenie naszej gminy: Zespół „Dysowiacy” z Dysa i Zespół „Szwaczki” z Ciecierzyna. Obecność na festiwalu członków zespołów, w pięknych regionalnych strojach była czymś wyjątkowym dla młodych artystów, stanowiącym wartość ponadczasową, za co w tym miejscu pragniemy serdecznie im podziękować.
 
Występy oceniała profesjonalna komisja, a laureaci i wyróżnieni artyści otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez osoby i instytucje obejmujące patronat nad organizacją imprezy oraz licznych sponsorów. Jak co roku wszyscy uczestnicy i goście otrzymali pamiątkowe znaczki, a w przerwach zostali zaproszeni na ciepły posiłek zorganizowany dzięki hojności Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Ryjek” w Nasutowie oraz świeże pączki z racji „tłustego czwartku”. W sprawnej organizacji i przeprowadzeniu imprezy pomogli także niezawodni rodzice ZPO w Ciecierzynie, pracownicy szkoły oraz uczniowie - głównie członkowie zespołu wokalnego.
 
Wszyscy młodzi artyści swoimi występami dali wyraz wiary w to, że polska muzyka ludowa tak jak inne rodzaje muzyki może pociągać dzieci i młodzież – trzeba tylko do niej dotrzeć. Organizatorki p. Urszula Zielonka i p. Jadwiga Kicińska już niebawem rozpoczną przygotowania do X – jubileuszowego festiwalu, który odbędzie się za rok.
 
Zachęcamy do obejrzenia filmu z przebiegu imprezy w zakładce STV oraz zapoznania się z wynikami konkursu. Więcej informacji na temat festiwalu można uzyskać na stronie ZPO w Ciecierzynie www.zpociecierzyn.pl w zakładce Powiatowy Festiwal Piosenki. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90