Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Spotkanie Noworoczne Kół Gospodyń...

Aktualności

Spotkanie Noworoczne Kół Gospodyń Wiejskich

Spotkanie Noworoczne Kół Gospodyń Wiejskich

12.02.2014

31 stycznia, z inicjatywy wójta Krzysztofa Urbasia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach, odbyło się Spotkanie Noworoczne Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Spotkania takie, w naszej gminie, są już tradycją. Służą pielęgnacji tradycji działalności Kół oraz są okazją do podziękowań i życzeń noworocznych dla Kobiet pracujących na rzecz swoich społeczności lokalnych w ramach struktur KGW.
 
W spotkaniu, na zaproszenie wójta, wzięli również udział: Poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, Wicestarosta Lubelski - Robert Wójcik, Bożena Prażmo – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lubelskiego, radny Powiatu Lubelskiego – Jerzy Kotowski, Andrzej Giszczak - prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Lublinie, ks. Kanonik Krzysztof Galewski - proboszcz parafii pw. Ignacego Loyoli w Niemcach, Radni Gminy Niemce z Przewodniczącym Rady Henrykiem Ziębowiczem na czele oraz Stanisław Muzyka – członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Niemcach.
 
Ważnym punktem spotkania było uhonorowanie Posła Henryka Smolarza i Wójta Krzysztofa Urbasia medalami pamiątkowymi z okazji 150-lecia Kółek Rolniczych. Uroczystego wręczenia medali i stosownych aktów nadania dokonał Andrzej Giszczak. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły: „Dysowiacy” i „Szwaczki”, a na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90