Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Aktualności oświatowe Komunikat o strajku nauczycieli w...

Aktualności oświatowe

Komunikat o strajku nauczycieli w szkołach i przedszkolach Gminy Niemce

Komunikat o strajku nauczycieli w szkołach i przedszkolach Gminy Niemce

08.04.2019

W dniu 8.04.2019 r. wobec braku porozumienia organizacji związkowych reprezentujących nauczycieli z rządem rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Protestacyjna Nauczycieli w formie strajku. Na podstawie informacji uzyskanych od Dyrektorów szkół i przedszkoli do strajku przystąpili nauczyciele ze wszystkich szkół i przedszkoli dla których organem prowadzącym jest Gmina Niemce.

Wszystkie szkoły i przedszkola są czynne, dyrektorzy na bieżąco wykonują zadania zmierzające do zapewnienia opieki uczniom, mimo to mają ograniczoną możliwość zapewnienia opieki większej liczbie dzieci. Dyrektorzy nie są w stanie określić, jaka część nauczycieli weźmie udział w akcji strajkowej, gdyż przystępują do niej sukcesywnie w momencie rozpoczynania swoich zajęć. Powyższa sytuacja będzie miała miejsce każdego kolejnego dnia strajku.

W związku z powyższym zwracamy się do Rodziców uczniów szkół i przedszkoli z terenu Gminy Niemce o wyrozumiałość i w miarę możliwości zapewnienie innej formy opieki na czas strajku.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli będą na bieżąco przekazywać Rodzicom istotne informacje w tym zakresie poprzez stronę internetową oraz panel kontaktowy lub dziennik elektroniczny.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90