Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: GOSPODARKA Gminne inwestycje Przebieg budowy ośrodka sportowo -... Przedszkole już otwarte!

Przebieg budowy ośrodka sportowo - rekreacyjneego

Przedszkole już otwarte!

Przedszkole już otwarte!

28.02.2014

Nowoczesny, przestronny i z ogromnym potencjałem. Taki jest nowy budynek przedszkola w Niemcach. Inwestycja, na którą Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś przeznaczył 8 milionów złotych wyłącznie z budżetu gminy, właśnie została oficjalnie oddana do użytku.

15 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Przedszkola Publicznego w Niemcach. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Następnie wszyscy wraz z Orkiestrą Dętą Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie i pocztami sztandarowymi ze szkół Gminy Niemce przemaszerowali pod budynek przedszkola. W dalszej części uroczystości Wójt Gminy -Krzysztof Urbaś serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości zaznaczając, że: "Dla naszej społeczności jest to dzień historyczny. Ten obiekt jest spełnieniem marzeń moich, dyrekcji przedszkola, a także oczekiwań dzieci i rodziców". 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście: 
- Ksiądz Kanonik Krzysztof Galewski, 
- Jan Łopata Poseł na Sejm Rzecz- pospolitej Polskiej, 
- Henryk Smolarz Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, 
- Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego, 
- Marian Starownik - Wicewojewoda Lubelski, 
- w imieniu Starosty Lubelskiego - Wicestarosta Robert Wójcik,
- Elżbieta Peł-ka-Pryszcz - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, 
- Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce, 
- Henryk Kwiecień - Prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Hen-Bud, 
- Katarzyna Branica - Przedstawicielka Rady Rodziców, 
- Aleksandra Warowny - przedstawicielka dzieci 
- Elżbieta Topyła - Dyrektor Przedszkola w Niemcach. 

Pan Wójt Krzysztof Urbaś wręczył uroczyście Pani Dyrektor przedszkola pozwolenie na użytkowanie obiektu, a Ks. Kanonik Krzysztof Galewski dokonał poświęcenia nowo otwartego budynku przedszkola. 

Gratulacje i wiele ciepłych słów padło ze strony zaproszonych gości:
- Pana Henryka Smolarza Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej,
- Pana Krzysztofa Hetmana - Marszałka Województwa Lubelskiego,
- Pana Mariana Starownika Wicewojewody Lubelskiego,
- Pana Roberta Wójcika - Wicestarosty Lubelskiego,
- Pana Edwina Gortata -Wójta Gminy Wólka.
- Pana Andrzeja Rozwałka -Wójta Gminy Markuszów.

Na tę okazję Pan Wójt, Radni Gminy oraz zaproszeni goście obdarowali przedszkolaków prezentami. Na zakończenie bardzo miłym przeżyciem dla uczestników uroczystości było obejrzenie części artystycznej w wykonaniu najmłodszych. Dzieci zaprezentowały swe umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Budowa nowego obiektu specjalnie na potrzeby Przedszkola w Niemcach jest jedyną tego typu inwestycją w województwie lubelskim. Budynek powstał na działce przekazanej nieodpłatnie gminie Niemce przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Projekt wykonało Biuro Architektoniczne REDAN ze Szczecina w 2008 roku. Umowa z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu - firmą Hen-Bud z Lublina - została podpisana we wrześniu 2010 roku. Dwa miesiące później podpisano Akt Erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny. Budynek przedszkola ma jedną kondygnację i prawie 7 metrów wysokości. Zachwyca rozmiarami oraz przestronnością - powierzchnia zabudowy wynosi 2 375,40 metrów kwadratowych. Zastosowane w budynku nowoczesne rozwiązania architektoniczne sprawiają, iż jest bardzo funkcjonalny. 
Bez problemu pomieści dziesięć oddziałów przedszkolnych po 25 dzieci w grupie. Tuz przy budynku zlokalizowany został parking, z którego korzystać będą mogli rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. W chwili obecnej w przedszkolu funkcjonuje 7 oddziałów, do których uczęszcza łącznie 175 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Dzięki staraniom Pana Wójta Krzysztofa Urbasia, Gmina Niemce podjęła działania w celu pozyskania środków z Europejskiego funduszu Społecznego w ramach działania 9.1. „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnianie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", poddziałania 9.11. „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej na realizację projektu pt. „Przedszkole dla Ciebie - Edukacja XXI wieku". W ramach tego projektu do września 2013 r. utworzone zostaną trzy dodatkowe oddziały przedszkolne. Na ten cel otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Lubelskiego 1,5 min. zł
 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90