Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy XIII Sesja Rady Gminy Niemce

Sesje Rady Gminy

XIII Sesja Rady Gminy Niemce

XIII Sesja Rady Gminy Niemce

20.12.2019

W czwartek, 19 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Niemce odbyła się ostatnia w tym roku Sesja Rady Gminy Niemce. Jednym z najważniejszych punktów XIII posiedzenia Radnych było uchwalenie budżetu na 2020 r.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka. Oprócz  14 Radnych w sesji udział wzięli również: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Gminy Niemce Henryk Smolarz, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak, Kierownicy i Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Gminy oraz  Sołtysi.

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nie obyło się bez uroczystej oprawy. Zgodnie z tradycją, na sesji poprzedzającej Święta Bożego Narodzenia radnych odwiedzili harcerze, którzy uświetnili posiedzenie kolędowaniem oraz przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju, które symbolizuje – pokój, radość, braterstwo i wspólnotę. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś podziękował za przybycie i przekazał harcerzom świąteczne upominki, wśród których znalazły się gry planszowe i słodycze. Na koniec wszyscy obecni zostali obdarowani samodzielnie wykonanymi przez dzieci pierniczkami.

Podczas sesji Radni podjęli szereg istotnych uchwał, wśród których najważniejszą była uchwała w sprawie ustalenia budżetu Gminy Niemce na rok 2020. Aby tradycji stało się zadość, już po raz drugi wypracowana wieloma kompromisami uchwała budżetowa nie została poparta jednogłośnie. Podczas czwartkowego głosowania trzech Radnych wstrzymało się od głosu, chociaż w ich okręgach zaplanowano wiele inwestycji. Pomimo tych drobnych niedogodności Wójt Krzysztof Urbaś podziękował wszystkim Radnym oraz pani Skarbnik za zaangażowanie w pracy nad przyszłorocznym budżetem.

grafika

Porządek obrad XIII sesji Rady Gminy Niemce, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [378.62 KB]

W przerwie między obradami odbyło się spotkanie opłatkowe, które modlitwą rozpoczął ks. Mirosław Skałban – proboszcz parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Po modlitwie i wspólnym odśpiewaniu kolęd, zebrani złożyli sobie nawzajem życzenia, dzieląc się przy tym opłatkiem - symbolem zgody i pojednania.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90