Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy Przedświąteczna Sesja Rady Gminy Niemce

Sesje Rady Gminy

Przedświąteczna Sesja Rady Gminy Niemce

Przedświąteczna Sesja Rady Gminy Niemce

27.03.2018

W czwartek, 22 marca 2018 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Niemce odbyła się XL Sesja Rady Gminy Niemce. Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne obrady odbywały się w uroczystej atmosferze.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek. W sesji oprócz Radnych udział wzięli Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak, Sekretarz Gminy Iwona Prażmo, Kierownicy jednostek organizacyjnych i referatów oraz Sołtysi z naszej gminy.

Na początku sesji Kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niemcach Piotr Nikiel informował o możliwości skorzystania z  bezpłatnych szczepionek przeciwko pneumokokom. Bezpłatne dawki przeznaczone są dla dzieci, które wcześniej nie były szczepione, a urodziły się w latach 2013-2016.

W dalszej części obrad Radni podjęli kilka istotnych uchwał dotyczących naszej gminy , wśród których były między innymi:

- podjęcie uchwały w sprawie podziału Gminy Niemce na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu,

- podjęcie uchwały w sprawie podziału Gminy Niemce na stałe obwody głosowania oraz ustalenie ich numerów, granic, i siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Po zakończonej sesji odbyło się tradycyjne spotkanie przedświąteczne z udziałem Radnych, Sołtysów oraz zaproszonych gości, które modlitwą rozpoczął Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Dysie ks. Kanonik Robert Brzozowski.

Porządek obrad na XL Sesję Rady Gminy, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [327.02 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90