Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy Budżet Gminy Niemce na 2017 rok...

Sesje Rady Gminy

Budżet Gminy Niemce na 2017 rok uchwalony

Budżet Gminy Niemce na 2017 rok uchwalony

22.12.2016

W czwartek, 15 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej urzędu gminy odbyła się ostatnia w tym roku Sesja Rady Gminy Niemce. Jednym z najważniejszych punktów XXV posiedzenia Radnych tej kadencji było uchwalenie budżetu na 2017 rok.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek. Oprócz 14 Radnych w sesji udział wzięli również Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak oraz Sołtysi z naszej gminy.

Podczas sesji Radni podjęli szereg istotnych uchwał, wśród których najważniejszą była uchwała w sprawie budżetu Gminy Niemce na przyszły rok. Prace nad ostatecznym projektem trwały przez dwa ostatnie miesiące. Po burzliwych naradach został wypracowany kompromis, który na czwartkowym posiedzeniu został przyjęty jednogłośnie. Po głosowaniu Wójt podziękował Radnym i pani Skarbnik za zaangażowanie w pracy nad przyszłorocznym budżetem.

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, ten dzień obfitował również w akcenty uroczyste. Już po raz kolejny harcerze z Jakubowic Konińskich przybyli do naszych władz z kolędą na ustach i Betlejemskim Światłem Pokoju, które symbolicznie poprzez ręce Wójta Krzysztofa Urbasia przekazali wszystkim mieszkańcom Gminy Niemce. Każdy z obecnych na sali otrzymał także przepyszne i wspaniale ozdobione pierniczki.

Po oficjalnym zakończeniu obrad odbyło się spotkanie opłatkowe, które modlitwą rozpoczął ks. kanonik Krzysztof Galewski – proboszcz parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Przy brzmiących w tle staropolskich kolędach, Radni, Sołtysi oraz zaproszeni goście podzielili się opłatkiem, składając sobie tradycyjne, świąteczne życzenia.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90