Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy XVIII Sesja Rady Gminy Niemce

Sesje Rady Gminy

XVIII Sesja Rady Gminy Niemce

XVIII Sesja Rady Gminy Niemce

04.05.2016

27 kwietnia 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Niemce odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Niemce.

Tradycyjnie już, obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek. Na sesji oprócz radnych, którzy stawili się w komplecie obecni byli również Wójt Gminy Krzysztof Urbaś, Sekretarz Gminy Leszek Łuczywek, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz Sołtysi.
 
Podczas obrad Rada Gminy Niemce uchwaliła szereg istotnych uchwał, wśród których znalazła się uchwała w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury – Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach. Połączenie to – jak wyjaśnił wójt Krzysztof Urbaś - ma na celu usprawnienie działalności obu tych instytucji, a także ułatwienie ubiegania się o środki unijne na kulturę w naszej gminie. Jednakże takie połączenie wymaga wiele przygotowań, pracy i opinii organów zarządzających więc możliwe będzie najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

Na sesji w krótkim wystąpieniu zaprezentowała się również nowa Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach pani Renata Antoszek. Pani dyrektor przedstawiła obecnym na sali swoją dotychczasową karierę zawodową oraz plany dalszej działalności Gminnej Biblioteki.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90