Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy Przedświąteczna, XV Sesja Rady Gminy...

Sesje Rady Gminy

Przedświąteczna, XV Sesja Rady Gminy Niemce

Przedświąteczna, XV Sesja Rady Gminy Niemce

21.12.2015

W ubiegły czwartek, 17 grudnia 2015 roku w sali konferencyjnej urzędu gminy odbyła się XV sesja Rady Gminy Niemce. Ostatnie posiedzenie w tym roku ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia obfitowało w wiele uroczystości.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek. Oprócz 15 radnych w sesji udział wzięli również Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Skarbnik Gminy Aneta Chałupczak oraz Sołtysi z naszej gminy.

Wzorem lat ubiegłych na przedświątecznej sesji Rady Gminy Niemce pojawili się harcerze z 429 Lubelskiej Drużyny Harcerskiej „Sadyba”. Już po raz kolejny druhny i druhowie z Jakubowic Konińskich przybyli do naszych władz z kolędą na ustach i Betlejemskim Światłem Pokoju, które symbolicznie poprzez ręce wójta Krzysztofa Urbasia przekazali wszystkim mieszkańcom Gminy Niemce.

Podczas posiedzenia XV sesji radni podjęli szereg istotnych uchwał, wśród których najważniejszą była uchwała w sprawie budżetu Gminy Niemce na przyszły rok. Radni jednogłośnie zaakceptowali budżet przygotowany przez Skarbnika Gminy Anetę Chałupczak, w którym udało się wygospodarować prawie 3 mln zł nadwyżki.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju to nie jedyna uroczystość, która odbyła się tego dnia na obradach. Pod koniec sesji Poseł na Sejm RP V i VII kadencji Henryk Smolarz udekorował w imieniu Ministra Sportu i Turystyki panów Stanisława Dackę i Janusza Cielmę brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu”. Stanisław Dacka był współzałożycielem GKS Niemce. W latach 1995-2003 był prezesem klubu, a w latach 2003-2011 jego sekretarzem. W 1996 roku brał udział w społecznej budowie boiska do piłki nożnej w Niemcach, które istnieje do dnia dzisiejszego. Oprócz działalności społecznej na rzecz rozwoju sportu w środowisku wiejskim pan Dacka był również czynnym zawodnikiem LZS Czarni Pliszczyn, LKS Elizówka i LKS Leonów. Janusz Cielma w latach 2004-2010 był trenerem GKS Niemce, a w latach 2010-2011 klubu DKS Dys. Od 2010 roku do dnia dzisiejszego pan Janusz jest V-ce prezesem GKS Niemce. Oprócz działalności społecznej na rzecz rozwoju sportu w naszej gminie był również czynnym zawodnikiem LZS Leonów, Lewart Lubartów, Tajfun Ostrów Lubelski oraz GKS Niemce.

Po zakończonych obradach na sali konferencyjnej odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Radnych, Sołtysów oraz zaproszonych gości. 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90