Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy XIII sesja Rady Gminy Niemce

Sesje Rady Gminy

XIII sesja Rady Gminy Niemce

XIII sesja Rady Gminy Niemce

18.11.2015

Tuż po święcie upamiętniającym odzyskanie niepodległości przez Polskę, 12 listopada 2015 r. odbyła się XIII sesja Rady Gminy Niemce. Tym razem na zaproszenie Dyrektora Jerzego Wójcika Radni obradowali w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach.

Po posiedzeniach komisji stałych włodarze naszej gminy w osobach Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, Zastępcy Wójta Iwony Pulińskiej, Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Sławomira Mroczka oraz Radnych i Sołtysów, zebrali się na sali gimnastycznej aby wspólnie z młodzieżą i gronem pedagogicznym uczcić Święto Niepodległości. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, a także II i III Gimnazjum pod kierunkiem swoich nauczycieli, przygotowali wzruszające przedstawienie słowno-muzyczne, do którego oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny. Wśród wykonawców nie zabrakło również uczestników i laureatów II Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, a młodzi wykonawcy i ich opiekunowie usłyszeli wiele pochlebnych zdań . Na zakończenie uroczystego spotkania Wójt Krzysztof Urbaś i Przewodniczący Rady Sławomir Mroczek poczęstowali wykonawców słodyczami , gratulując im wspaniałego występu.

PORZĄDEK OBRAD - pobierz

O godzinie 11.00 w sali historycznej Zespołu Szkół w Niemcach rozpoczęła się XIII sesja Rady Gminy Niemce. Podczas obrad podjęto szereg istotnych uchwał. Dominującym tematem burzliwych dyskusji tego dnia była uchwała dotycząca wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Kierownik referatu ds. planowania przestrzennego, gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska Maria Mogielnicka przedstawiła dane, z których wynika że ilość odpadów produkowanych przez naszych mieszkańców drastycznie rośnie. Między innymi też z tego powodu w ostatnim przetargu, najniższa oferta dotycząca odbioru śmieci w gminie Niemce była wyższa o prawie 200 tys. zł w stosunku do roku poprzedniego, w którym budżet gminy i tak dołożył do gospodarowania odpadami aż 450 tys. zł. Ostatecznie po dłuższej debacie Rada Gminy Niemce przegłosowała podwyżkę stawki za odbiór odpadów komunalnych o 3 zł za osobę.

Szerzej o nowych regulaminach i stawkach za gospodarowanie śmieciami napiszemy wkrótce.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90