Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Sesje Rady Gminy Uroczysta sesja Rady Gminy Niemce na...

Sesje Rady Gminy

Uroczysta sesja Rady Gminy Niemce na 25-lecie Restytucji Samorządu

Uroczysta sesja Rady Gminy Niemce na 25-lecie Restytucji Samorządu

23.06.2015

Z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów do władz samorządowych w Polsce, w ubiegły piątek 19 czerwca 2015 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Niemce.

Uroczystości związane z ćwierćwieczem naszej gminy rozpoczęły się mszą św. odprawioną za mieszkańców Gminy Niemce w kościele parafialnym p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Następnie w odnowionym Parku w Niemcach, w specjalnie przygotowanym na tę okazję namiocie, odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Niemce.
 
W obradach oprócz 15 radnych udział wzięło wielu znamienitych gości, m.in. Poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Lublinie Adam Rychliczek, władze Gminy Niemce z Wójtem Krzysztofem Urbasiem na czele oraz wielu naszych samorządowców z okresu ostatnich 25 lat.
 
Jubileusz Restytucji Samorządu Gminy Niemce był przede wszystkim okazją do wielu podsumowań, okolicznościowych wystąpień, prezentacji dokonań samorządu na przełomie 25 lat, a także do wręczenia medali i odznaczeń wybitnym samorządowcom, sportowcom i instytucjom z naszej gminy:

- Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” z rąk wicewojewody otrzymał poseł Henryk Smolarz,

- Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała wicedyrektor ZPO w Ciecierzynie Alina Gromaszek,

- Brązową Odznaką „Za Zasługi dla Sportu” odznaczeni zostali: Piotr Łopucki, Józef Kamiński, Marek Wrona, Janusz Prokopiuk, Tadeusz Berej, Zbigniew Studziński i Edward Kamiński,

- odznaczenie „Zasłużony dla Gminy Niemce” zostało przyznane Bankowi Spółdzielczemu w Niemcach, który niedawno obchodził jubileusz 90-lecia oraz Henrykowi Drozdowi i Bolesławowi Stefaniakowi,

- odznakę ”Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych” otrzymał również Dariusz Paradziński – Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych.

O oprawę artystyczną obchodów 25-lecia gminy zadbali uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie pod kierownictwem pani Magdaleny Staweckiej.

Na zakończenie uroczystej sesji Rady Gminy Niemce wszyscy zgromadzeni otrzymali album wydany z okazji jubileuszu, a wójt Krzysztof Urbaś wręczył pamiątkowe statuetki wójtom z poprzednich kadencji oraz panu Janowi Koziełowi, który jako jedyny w naszej gminie przez 40 lat pełnił funkcję sołtysa.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90