Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Od juniora do seniora Kącik Matematyczno-Fizyczny dla...

Od Juniora do Seniora

Kącik Matematyczno-Fizyczny dla myślących

Kącik Matematyczno-Fizyczny dla myślących

27.02.2017

Szanowni Państwo, w ramach Programu Aktywizacji i Edukacji Lokalnej Mieszkańców Gminy Niemce „OD JUNIORA DO SENIORA” serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Kącika Matematyczno-Fizycznego dla myślących, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 marca br. o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej przy ul. Ogrodowej 8 w Dysie.

Większość działów techniki (przemysł elektro-maszynowy, lotniczy, budowlany, energetyczny, elektroniczny, stoczniowy) opiera się na prawach fizyki, która do opisu swych zjawisk wykorzystuje matematykę. Zastosowania podstaw matematyki i logiki do opisu prostych praw matematycznych i zjawisk fizycznych mogą być znakomitym i niekiedy zabawnym  sposobem nauki logicznego i abstrakcyjnego myślenia, które na pewno jest potrzebne w nauce ale również w codziennym życiu.


Wielki filozof i matematyk Kartezjusz powiedział w XVII wieku: „Myślę więc jestem”.

Tak więc jeśli nie boisz się myśleć, a to przecież nie boli, zapraszam na spotkania Kącika Matematyczno-Fizycznego, które będą się odbywały cyklicznie w świetlicy wiejskiej przy ul. Ogrodowej 8 w Dysie. Zapewniam, że nie będą to żadne lekcje lecz rozrywka umysłowa do której potrzebna jest tylko  chęć uczestnictwa i otwarta na wyzwania głowa.

Zapraszam
dr hab. Henryk Czachor

Więcej informacji pod numerem tel. 604 560 539
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90