Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jasełka w placówkach oświatowych...

Aktualności

Jasełka w placówkach oświatowych naszej gminy

Jasełka w placówkach oświatowych naszej gminy

24.12.2019

Coroczną tradycją przed przerwą świąteczną w szkołach i przedszkolach Gminy Niemce są występy dzieci w jasełkach – tradycyjnych przedstawieniach artystycznych o tematyce bożonarodzeniowej.

W polskiej tradycji okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, obfitujący w refleksje i serdeczne spotkania w gronie najbliższych.

Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne przekazując nam historię Narodzenia Pańskiego. Spotkania jasełkowe wypełnione również były wspólnym kolędowaniem oraz serdecznym składaniem bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem.  Jak co roku w kilku spotkaniach świątecznych na zaproszenie społeczności szkolnych uczestniczyli również przedstawiciele władz gminy.

 

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90