Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zakończyła się budowa siłowni...

Aktualności

Zakończyła się budowa siłowni plenerowej w Łagiewnikach i placu zabaw w Baszkach

Zakończyła się budowa siłowni plenerowej w Łagiewnikach i placu zabaw w Baszkach

02.12.2019

Mieszkańcy mogą już korzystać z siłowni zewnętrznej w Łagiewnikach i placu zabaw w Baszkach. Nowe miejsca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu wyposażono w biegacz, orbitrek, rower, huśtawki i karuzelę. Projekty zrealizowano w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Do tej pory, w obrębie 29 sołectw w gminie Niemce tylko jedna miejscowość posiadała siłownię zewnętrzną. Z kolei mieszkańcy Baszek, aby skorzystać z placu zabaw, musieli jeździć z dziećmi w inne części regionu.

Stworzona dzięki wsparciu PSE przestrzeń do aktywności na świeżym powietrzu jest odpowiedzią na te niedogodności. Szacuje się, że z siłowni i placu zabaw skorzysta łącznie ok.  1000 osób rocznie.

Partnerami projektów są: sołectwa – Baszki i Łagiewniki, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, oraz Szkoła Podstawowa w Ciecierzynie. W działania projektowe zaangażowali się też sami mieszkańcy, którzy pomagali przy porządkowaniu terenu przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Niemce PSE realizują projekty inwestycyjne związane z budową i rozbudową infrastruktury sieciowej i stacyjnej: linii 400 kV relacji Chełm – Lublin Systemowa, stacji elektroenergetycznych 220/110 kV Chełm i  400/110 kV Lublin Systemowa. Dzięki tym inwestycjom możliwe będzie wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego regionu i zapewnienie niezawodności dostaw energii w  południowo-wschodniej części kraju.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90