Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Narodowe Czytanie w Szkole...

Aktualności

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Niemcach

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Niemcach

25.11.2019

Już po raz czwarty, uczniowie szkoły w Niemcach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, promującej czytelnictwo i literaturę polską. Lokalna odsłona Narodowego Czytania odbyła się dnia 20 XI 2019 w Szkole Podstawowej w Niemcach.

Współorganizatorem imprezy była Gminna Biblioteka  Publiczna w Niemcach.  Czytelniczemu spotkaniu patronowali Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach – Jerzy Wójcik  i Dyrektor GBP  - Renata Antoszek.

Przez 8 edycji Narodowego Czytania przypomnieliśmy sobie: „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, komedie Aleksandra Fredry,  „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” H. Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego” i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Do tegorocznego Narodowego Czytania organizatorzy akcji wybrali nowele pozytywistyczne. Szóstoklasiści ze szkoły w Niemcach zaprosili  do wsłuchania się i przeniesienia się do XIX- wiecznej Warszawy, gdzie toczy się akcja utworu  Bolesława Prusa „Katarynka”, a ósmoklasiści przedstawili „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej. Ponadto członkowie koła dziennikarskiego przeprowadzili konkurs czytelniczy z nagrodami, ufundowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemcach.

Uczniów, do ósmej odsłony Narodowego Czytania, przygotowały nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Niemcach: Anna Zgierska, Mariola Sidor i Agnieszka Boguta.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90