Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Niebezpieczne odpady chemiczne...

Aktualności

Niebezpieczne odpady chemiczne porzucone na terenie naszej gminy

Niebezpieczne odpady chemiczne porzucone na terenie naszej gminy

03.11.2019

28 pojemników z nieznanymi substancjami, każdy o pojemności 1000 l zostało porzuconych w Osówce. Od wczorajszego wieczora do chwili obecnej trwają działania związane z zabezpieczaniem chemicznych odpadów. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wyznaczył 5000 zł nagrody za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Wczoraj, późnym popołudniem w dwóch miejscach na terenach w okolicy Gminnej Strzelnicy Osówka zostały znalezione pojemniki z nieznaną zawartością. Część z nich jest rozszczelniona. Odkrycia dokonał jeden z przechodniów. Natychmiast zostały zaalarmowane odpowiednie służby. Na teren znaleziska przybyła policja, straż pożarna i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na miejscu pojawił się również Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś. Przez całą noc trwały prace nad zabezpieczeniem zbiorników i pozostawionych śladów przez sprawców. W tej chwili okoliczny teren został objęty ochroną przez strażaków, a strzelnica zamknięta do momentu wywiezienia odpadów.

Wójt Gminy Niemce apeluje do okolicznych mieszkańców lub innych osób, które w okresie od czwartkowego wieczora do sobotniego popołudnia widziały jakieś podejrzane ciężarówki w okolicy, o kontakt z policją lub pracownikami Urzędu Gminy Niemce. Ze wstępnych ustaleń zrzutu odpadów najprawdopodobniej dokonano właśnie w tym przedziale czasowym. Może jakiś kierowca ma nagrania z kamery swojego auta.

Ze względu na ciążącym na naszej gminie obowiązku utylizacji odpadów w przypadku nie wykrycia sprawcy, co wiąże się z ogromnymi kosztami, wójt wyznaczył nagrodę w wysokości 5000 zł dla osoby, która pomoże w zatrzymaniu tego lub tych kierowców. Zapewniamy pełną anonimowość.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji zabezpieczania odpadów.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90