Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Przez trudy do gwiazd – RTX SQUAD na...

Aktualności

Przez trudy do gwiazd – RTX SQUAD na Mistrzostwach Świata

Przez trudy do gwiazd – RTX SQUAD na Mistrzostwach Świata

22.10.2019

W dniach 19-22 września grupa RTX SQUAD Studia Tańca RYTHM-X GOK Niemce reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Street Dance Show World Championship, które odbyły się w mieście Decin w Republice Czeskiej. Studio Tańca RYTHM – X było jedynym Reprezentantem Lubelszczyzny oraz znalazło się w bardzo wąskim gronie tancerzy reprezentujących Polskę w tym wspaniałym konkursie.

Studio Tańca RYTHM – X, działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach od ponad 25 lat. Ogółem liczy ponad stu tancerzy w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania. Grupy reprezentacyjne należą do czołówki najlepszych grup w Polsce specjalizujących się w stylu hip – hop i street dance show. To wielokrotni laureaci prestiżowych konkursów i turniejów tańca organizowanych na terenie naszego województwa i całej Polski. Zdobywcy tytułów mistrzowskich i głównych laurów konkursów międzynarodowych. Studio Tańca RYTHM – X zostało nagrodzone przez Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia artystyczne i pracę na rzecz rozwoju kultury Lubelszczyzny oraz Starostę Powiatu Lubelskiego za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrodą Starosty Powiatu Lubelskiego została nagrodzona również wieloletnia choreograf i instruktor zespołu Magdalena Bujak. W ubiegłym roku, zespołowi RYTHM - X nadano zaszczytne odznaczenie „ Zasłużony dla Gminy Niemce” za szczególne zasługi dla Gminy i Jej społeczności.

Podczas Krajowych  Mistrzostw  International Dance Organization  2019, w których Studio Tańca RYTHM-X walczyło o najwyższe trofea, grupa RTX  SQUAD zajęła III MIEJSCE w kategorii Street Dance Show Formation Adults i tym samym uzyskała nominacje do reprezentowania Polski na MISTRZOSTWACH ŚWIATA - Street Dance Show World Championship, które odbyły się w Republice Czeskiej w dniach 19.09 – 22.09.2019.

Uczestnictwo w MISTRZOSTWACH ŚWIATA, najbardziej prestiżowym turnieju dla każdego tancerza, to ogromne przeżycie i niesamowite wyróżnienie, okupione latami ciężkiej, systematycznej ale niezwykle satysfakcjonującej pracy. Jest to zarazem potwierdzenie faktu,  że tancerze Studia Tańca RYTHM-X znajdują się wśród najlepszych tancerzy nie tylko Polski ale Europy i Świata.

RTX SQUAD był jedynym reprezentantem Polski w kategorii Street Dance Show Adults. Rywalizując ze specjalizującymi się w tym stylu tanecznym formacjami Słowackimi nasi hip-hopowcy uplasowali się na ósmym miejscu.

Wieloletni trener i choreograf zespołu Magdalena Bujak tak podsumowuje start w tym wspaniałym turnieju:Najbardziej magiczną chwilą, jaką będę wspominać z ogromnym wzruszeniem i dumą był moment gdy całą halę turniejowa wypełnił dźwięk hymnu, „Mazurka Dąbrowskiego”. Wtedy dotarła do mnie świadomość, że właśnie my, spośród tysięcy tancerzy, to właśnie my -  RYTHM-X należymy do zaszczytnego grona reprezentantów Polski! To nasza najpiękniejsza wygrana, najbardziej znaczące i satysfakcjonujące wyróżnienie!”

Tancerze i instruktorzy Studia Tańca RYTHM – X oraz dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach składają serdeczne podziękowania naszym Władzom Gminnym z Wójtem panem Krzysztofem Urbasiem na czele za wsparcie naszych działań, Staroście Powiatu Lubelskiego panu Zdzisławowi Antoniowi i całemu Zarządowi Powiatu Lubelskiego, a w sposób szczególny pani Sylwii Pisarek-Piotrowskiej z  Zarządu Powiatu Lubelskiego za wszechstronną pomoc i wsparcie w realizacji  tanecznych marzeń.

Na Mistrzostwach Świata w Street Dance Show 2019 wystąpili:

 1. Katarzyna Bartosik
 2. Wiktoria Gąbka
 3. Martyna Kądziela
 4. Aleksandra Kochanowska
 5. Zuzanna Kowalik
 6. Patrycja Misiurek
 7. Milena Mroczek
 8. Julia Orzeł
 9. Weronika Parafiniuk
 10. Paulina Prażmo
 11. Anna Puchacz
 12. Paulina Pydyś
 13. Aleksandra Rodak
 14. Joanna Taczalska
 15. Patryk Tomczak
 16. Milena Wójcik
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90