Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne obchody Dnia Seniora

Aktualności

Gminne obchody Dnia Seniora

Gminne obchody Dnia Seniora

11.10.2019

„DZIEŃ SENIORA” to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Ich umiejętność aktywnego spędzania czasu wolnego oraz poczucie humoru i umiejętność zabawy, mogą być wzorem i przykładem dla młodszych Mieszkańców – jak cieszyć się życiem.

Październik stał się w naszej gminie miesiącem spotkań z seniorami. W tym roku chcąc ułatwić dotarcie wszystkim zainteresowanym na uroczystości, obchody zostały zorganizowane w trzech szkołach:

- 4 października 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie,

- 5 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krasieninie,

- 6 października w Szkole Podstawowej w Niemcach.

Wśród osób, które przyjęły zaproszenie na Gminny Dzień Seniora byli: p. Krzysztof Urbaś Wójt Gminy Niemce, p. Henryk Smolarz z-ca Wójta Gminy Niemce, p. Marek Podstawka Przewodniczący Rady Gminy Niemce, p. Beata Zgierska  v-ce Przewodnicząca Rady Gminy Niemce, dyrektorzy szkół z Ciecierzyna, Krasienina i Niemiec oraz prawie 700 osób – seniorów, z terenu gminy. Otwarcia Gminnych Dni Seniora dokonał Wójt Krzysztof Urbaś wyrażając radość z tak licznego przybycia na uroczystość, składając zebranym najlepsze życzenia oraz wyrazy uznania. Z-ca Wójta Henryk Smolarz podkreślił ważną rolę osób starszych w życiu społecznym i konieczność organizowania takich spotkań.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniach uzyskali informacje m.in. o Karcie Dużej Rodziny, Ogólnopolskiej Karcie Seniora oraz działaniach skierowanych do osób po 60-tym roku życia w ramach projektu Klub Seniora w gminie Niemce, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Lublinie.

Gminne obchody Dnia Seniora niewątpliwie umiliły występy dzieci ze szkół, które przygotowały miłą muzyczną niespodziankę, za co im serdecznie dziękuję. Specjalnie dla seniorów z Gminy Niemce wystąpiły także zespoły ludowe „Dysowiacy” i  "Ciecierzyn ". Oprócz występów oraz wspólnego śpiewania, uczestnicy święta mogli się posilić ciepłym poczęstunkiem. Nie zabrakło również przepysznych słodkości.

Obchody Dnia Seniora co roku przyciągają coraz większą ilość osób. Świadczy to o wadze tego święta, pokazuje jak ważną grupą społeczną są ludzie starsi i jak wielką wartość wynikającą z mądrości oraz doświadczeń życiowych wnoszą w gminną rzeczywistość. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

Serdecznie dziękuję przede wszystkim gościom za przybycie. Ponadto podziękowania kieruję do pracowników OPS-u, dyrekcji szkół, dzieci i młodzieży ze szkół w Ciecierzynie, Krasieninie i Niemiec, artystów z orkiestry dętej z Niemiec, zespołów Dysowiacy i Ciecierzyn  i wszystkich tych, bez których ten dzień nie mógłby się odbyć.

Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych Seniorów. Już dziś zapraszam wszystkich za rok!!!

 

Barbara Ściseł
Kierownik
Ośrodka Pomocy Społecznej
w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90