Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uroczyste otwarcie Świetlicy...

Aktualności

Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Kawce

Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Kawce

10.10.2019

Data 6 października 2019 r. na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Kawki. Długo wyczekiwana, nowoczesna Świetlica Wiejska oficjalnie została przekazana do użytku.

W tym wyjątkowym momencie w historii tej urokliwej miejscowości, pod nowym obiektem zebrało się grono szacownych osób. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gminnych, kościelnych, Radni Powiatu Lubelskiego, Radni Gminy Niemce, dyrektor szkoły w Krasieninie, druhny i druhowie OSP Kawka oraz przede wszystkim mieszkańcy tej miejscowości.

Oficjalnego otwarcia świetlicy, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, dokonali:

  • Ksiądz Dariusz Nowomiejski – proboszcz parafii w Krasieninie
  • Krzysztof Urbaś – Wójt Gminy Niemce
  • Henryk Smolarz – Zastępca Wójta Gminy Niemce
  • Marek Podstawka – Przewodniczący Rady Gminy Niemce
  • Aneta Stefaniak – Radna Gminy Niemce
  • Dariusz Paradziński – Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
  • Jerzy Woźniak – Sołtys miejscowości Kawka
  • Karolina Budoran – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kawce
  • Tomasz Kuzioła – Prezes OSP Kawka

Nowoczesny budynek powstał w niespełna rok, w miejscu gdzie jeszcze jesienią ubiegłego roku stała malutka remiza strażacka tutejszej jednostki OSP. Koszt tej gminnej inwestycji, współfinansowanej  w 63,63% ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych.

Cel wybudowania świetlicy jakim było zwiększenie integracji społeczno-kulturalnej mieszkańców Kawki został osiągnięty w 100% już podczas imprezy inauguracyjnej, czego dowodem może być wspólna praca druhen i druhów z OSP, pań z KGW jak również mieszkańców przy organizacji tego wydarzenia. Po poświęceniu obiektu przez proboszcza tutejszej parafii wszyscy zgromadzeni zwiedzili pachnące nowością pomieszczenia świetlicy po czym zasiedli do stołów na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Oprócz wspaniałego posiłku organizatorzy zapewnili także inne atrakcje, od animacji dla najmłodszych po potańcówkę z DJ-em dla dorosłych. Nie zabrakło także wspaniałego tortu, którego pierwszy kawałek ukroili wspólnie radna Aneta Stefaniak z sołtysem Jerzym Woźniakiem.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90