Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Razem pół wieku – Złote Gody w naszej...

Aktualności

Razem pół wieku – Złote Gody w naszej gminie

Razem pół wieku – Złote Gody w naszej gminie

09.10.2019

W sobotę 5 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach odbył się Jubileusz Złotych Godów, zorganizowany dla par z terenu Gminy Niemce, które w tym roku obchodziły pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

To wyjątkowe święto rozpoczęła msza święta w intencji Jubilatów, odprawiona przez wikariusza parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach ks. Pawła Serewę, który tradycyjnie pod koniec nabożeństwa wręczył małżonkom pamiątkowe dyplomy.

Dalsza część uroczystości odbyła się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Niemcach. Na początku, po krótkim wystąpieniu, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w towarzystwie zastępcy Henryka Smolarza, Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Gajo, odznaczył dostojnych Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi z tej okazji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Część oficjalną zakończyła okolicznościowa lampka szampana z nieodłącznym „Sto lat” dla szacownych małżonków.

Po toaście przyszedł czas na program artystyczny, przygotowany przez młodzież z tutejszej szkoły i Gminną Orkiestrę Dętą „Brass Band”. Niecodzienny charakter tej rocznicy podkreślił także wspaniały tort, którego nikomu spośród obecnych na tym Jubileuszu nie zabrakło.

Gminną uroczystość Złotych Godów zakończył koncert Zespołu Ludowego „Dysowiacy”. Energiczne piosenki w wykonaniu zespołu poderwały do tańca wszystkich zgromadzonych na sali.

Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wiele lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90