Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Festyn rodzinny POŻEGNANIE LATA w...

Aktualności

Festyn rodzinny POŻEGNANIE LATA w Krasieninie

Festyn rodzinny POŻEGNANIE LATA w Krasieninie

18.09.2019

W minioną niedzielę, 15 września 2019 r. mieszkańcy Krasienina i okolic wspólnie z zaproszonymi gośćmi żegnali lato podczas festynu rodzinnego, zorganizowanego na terenie Targowiska „Mój Rynek” w Krasieninie-Kolonii.

Impreza pn. „Pożegnanie lata” rozpoczęła się krótkim wystąpieniem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, po którym panie Stanisława Muzyka i Wiesława Prażmo zostały wyróżnione odznaczeniem „Zasłużony dla Gminy Niemce”. Uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał Wójt w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki, Wiceprzewodniczącej Rady Beaty Zgierskiej, Radnej Anety Stefaniak oraz Sołtysa Krasienina Małgorzaty Rachańczyk. Pani Stanisława w trudnych czasach powojennych, jako przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Krasieninie znacznie przyczyniła się do rozwoju i polepszenia jakości życia mieszkańców naszego regionu, a pani Wiesława przez 22 lata pełniła funkcję sołtysa wsi Krasienin.

Po wzruszającej części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne i wspólną zabawę. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczająca do szkoły w Krasieninie, schola dziecięco-młodzieżowa z Krasienina oraz zespół „Wesoła kompania” działający przy Stowarzyszeniu im. Ireny Kosmowskiej. Widownia miała także możliwość zapoznania się z dorobkiem klubu karate, działającego przy tutejszej szkole oraz wysłuchania noweli „Katarynka” Bolesława Prusa odczytanej przez grono pedagogiczne wyżej wymienionej szkoły. Dla najmłodszych, podczas trwania festynu cały czas były do dyspozycji dmuchańce oraz animatorzy, wymyślający co chwila coraz to nowe zabawy.

Festyn zakończyły wspólne ćwiczenia z instruktorkami Zumby i zabawa taneczna do zmroku z zespołem Hilo.

Na kolejną taką imprezę zapraszamy do Krasienina za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90