Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dożynki Wojewódzkie 2019 już za nami

Aktualności

Dożynki Wojewódzkie 2019 już za nami

Dożynki Wojewódzkie 2019 już za nami

12.09.2019

W niedzielę, 8 września 2019 r. na terenie lotniska sportowego w Radawcu Dużym odbyło się święto plonów dla mieszkańców całego województwa lubelskiego. Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Województwo Lubelskie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Lubelski i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Święto plonów rozpoczął uroczysty korowód wieńców. Delegację z naszej gminy poprowadzili: Wójt Krzysztof Urbaś i Zastępca Wójta Henryk Smolarz. Wieńce reprezentujące gminę Niemce wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Niemieckiej (wieniec tradycyjny) i z Krasienina  (wieniec nowoczesny).

Tuż po korowodzie, na mniejszej scenie został zaprezentowany tradycyjny obrzęd dożynkowy, po którym odbyła się msza święta dziękczynna, odprawiona przez bpa Józefa Wróbla.

Jak zawsze podczas tak dużych imprez plenerowych, każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz występów artystycznych na scenie, organizatorzy zapewnili wiele innych atrakcji, wśród których były: wesołe miasteczko, animacje i zabawy dla dzieci, wystawa maszyn rolniczych oraz prezentacja sprzętu bojowego wykorzystywanego przez żołnierzy polskich na froncie zachodnim podczas II Wojny Światowej. Część terenu została wydzielona na namioty promocyjne powiatów i gmin, gdzie zwiedzający mogli bliżej zapoznać się z różnymi zakątkami naszego województwa. Jak co roku, nasze stoisko promocyjne cieszyło się ogromnym powodzeniem. Oprócz pracowników naszego urzędu, dbających o godny wizerunek naszej małej ojczyzny, promocją Gminy Niemce zajęli się również pani Janiak i pan Joński prezentując swoje wyroby rękodzieła artystycznego oraz członkowie Gminnego Towarzystwa Strzeleckiego Jastrząb z wystawą broni kolekcjonerskiej.

Dożynki Wojewódzkie 2019 zakończyły się występami kabaretu Łowcy.B i zespołów MUS!, Power Play, Natalii Szroeder i FEEL.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90