Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Żegnajcie wakacje – witaj szkoło!

Aktualności

Żegnajcie wakacje – witaj szkoło!

Żegnajcie wakacje – witaj szkoło!

06.09.2019

W poniedziałek, 2 września 2019 r. dla ponad 1500 uczniów w naszej gminie zakończył się czas wakacyjnej swobody, a rozpoczął powrót do sprawdzianów, kartkówek i prac domowych. Pomimo takiej perspektywy większość uczniów z uśmiechem na twarzy wyruszyło do szkół na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

W tym dniu w kilku szkołach zagościli także przedstawiciele władz Gminy Niemce. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś odwiedził Zespół Placówek Oświatowych w Dysie, Zastępca Wójta Henryk Smolarz pojawił się w Jakubowicach Konińskich, Rudce Kozłowieckiej i Krasieninie, a Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół Anna Studzińska w Nasutowie i w Krasieninie. Wraz z początkiem roku szkolnego placówki w Jakubowicach Konińskich i Nasutowie mają nowych dyrektorów. Kolejną nominację dyrektorską otrzymała również dotychczasowa dyrektorka szkoły w Rudce Kozłowieckiej pani Barbara Jaszczuk.

Uroczystości rozpoczęły msze św. w kościołach parafialnych. Następnie uczniowie, nie rzadko z rodzicami, gromadzili się w poszczególnych szkołach, gdzie byli witani przez dyrektorów i grono pedagogiczne. Po krótkich informacjach dotyczących ewentualnych zmian organizacyjnych, wychowawcy spotkali się indywidualnie ze swoimi klasami w celu przekazania planu zajęć na najbliższy rok szkolny.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że inauguracja roku szkolnego w Krasieninie miała szczególny charakter. Ostatnie prace budowlane w sali gimnastycznej, kończące gruntowny remont szkoły, wymusiły organizację uroczystości na korytarzu. Już od połowy czerwca rozpoczęły się prace w zakresie modernizacji budynku ze środków unijnych pozyskanych przez Gminę Niemce. Wartość remontu to 1,2 mln zł. Jego efekt widać już na pierwszy rzut oka, gdyż budynek został odwodniony, docieplony i odmalowany. Wymieniono pokrycie dachowe oraz okna na nowej części budynku, a na połaciach dachowych pojawiły się ogniwa fotowoltaiczne. Równie wiele, a może nawet więcej działo się wewnątrz budynku: wymieniono przyłącze elektryczne na ziemne, instalację elektryczną oraz oświetlenie, wewnętrzną sieć LAN – która dostosowana jest do przyłączenia światłowodu, instalację CO w tym piec oraz grzejniki. W sali świetlicy położono nowoczesną wykładzinę dywanową, a do oddziału przedszkolnego i klas młodszych zakupiono nowe dywaniki.

Tak liczne przeróbki wymusiły konieczność przeprowadzenia licznych i żmudnych prac wykończeniowych, takich jak: uzupełnianie ubytków w tynkach, malowanie sufitów, ścian i lamperii oraz nieustające prace porządkowe. Aby uczniowie po wakacjach mogli rozpocząć naukę w godnych warunkach, we wszystkie te prace zaangażowała się społeczność szkolna i lokalna. Rodzice, Nauczyciele i Obsługa w ostatnich dniach sierpnia pracowali ramię w ramię, za co podczas uroczystości otrzymali gorące podziękowania od Dyrektora placówki Anny Czernickiej-Szpakowskiej i Zastępcy Wójta Gminy Niemce Henryka Smolarza.

Wszystkim nauczycielom życzymy wiele sił i energii potrzebnych dla kształcenia nowych pokoleń, a uczniom wytrwałości i zapału w zdobywaniu wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji roku szkolnego 2019/2020.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90