Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Senioriada 2019 - Gminny Dzień Seniora

Aktualności

Senioriada 2019 - Gminny Dzień Seniora

Senioriada 2019 - Gminny Dzień Seniora

04.09.2019

Senioriada już po raz czwarty odbyła się na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, w której uczestniczyli seniorzy z Jakubowic Konińskich, Ciecierzyna, Dziuchowa, Swobody, Nasutowa, Niemiec, Woli Niemieckiej i Zalesia.

Sportowe zmagania odbyły się 23 sierpnia 2019 r. Drużyny rywalizowały między sobą w takich konkurencjach jak : rzut woreczkiem do celu, bieg z przeszkodami, strzał piłką do bramki, bieg z przeszkodami, slalom miedzy pachołkami, itp. Sportowe konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiek uczestników i ich sprawność fizyczna pozwoliły na czynny udział w zawodach.

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu poznali sposoby postępowania z osobą nieprzytomną, tracącą oddech, poszkodowaną w wypadku. Strażacy z OSP w Nasutowie uczyli seniorów, jak sprawdzić oddech, jak ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak postępować w przypadku zadławienia, jak sprawnie i szybko wezwać pomoc medyczną oraz jakich informacji udzielać dyspozytorowi w trakcie telefonicznego wzywania pomocy. Seniorzy wzięli także udział w części praktycznej zajęć, w której sprawdzili swoje umiejętności.

Uczestników Senioriady 2019 odwiedził Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś,  z-ca Wójta Gminy Henryk Smolarz  oraz gospodarze terenu Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie Mirosław Studniewski i jego z-ca Urszula Zielonka.

Patrząc na uczestników Senioriady nikt by nie powiedział że mają oni 60 i więcej lat.

Korzystając z pięknej pogody  seniorzy biesiadowali przy smacznych przekąskach z grilla oraz ciepłych i zimnych napojach. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze, rozmowom i żartom  nie było końca.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach.
 

Barbara Ściseł
Kierownik OPS w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90