Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI I Rodzinny Piknik Strzelecki w Osówce

Aktualności

I Rodzinny Piknik Strzelecki w Osówce

I Rodzinny Piknik Strzelecki w Osówce

28.08.2019

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. z okazji Święta Wojska Polskiego na terenie Gminnej Strzelnicy Osówka odbył się Rodzinny Piknik Strzelecki, organizowany przez Gminę Niemce i Gminne Towarzystwo Strzeleckie Jastrząb.

Impreza, oprócz świętowania zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku miała na celu także popularyzację strzelectwa sportowego oraz promowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Współorganizatorami wyżej wspomnianego wydarzenia byli również żołnierze 21. Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie, policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach, przedstawiciele Lubelskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, członkowie Lubelskiego Oddziału Obrony Narodowej oraz druhowie z jednostki OSP w Krasieninie. Przygotowali oni stoiska wystawowe, na których uczestnicy pikniku mogli zapoznać się bliżej z realiami codziennej pracy wojska, policji czy też straży pożarnej, a także ze sprzętem używanym podczas ich służby dla społeczeństwa.

Rangę wydarzenia podniosła obecność Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, Jego Zastępcy Henryka Smolarza oraz Komendanta Komisariatu Policji w Niemcach nadkom. Artura Tarnowskiego.

Niewątpliwą atrakcją dla biorących udział w wydarzeniu były Amatorskie Zawody Strzeleckie, skierowane w szczególności dla tych, którzy broń palną oglądali dotychczas jedynie w telewizji. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach i na dwóch niezależnych osiach strzeleckich: MŁODZIK (12 - 17 lat) i OPEN (od 18 lat).

Jak się okazało zainteresowanie naszego społeczeństwa strzelectwem jest ogromne. Szacujemy, że Piknik odwiedziło około pół tysiąca zwiedzających. W samych zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników. Najlepszymi strzelcami okazali się:

Kategoria MŁODZIK

I miejsce – Mateusz Rudzki

II miejsce – Aleksander Szczepocki

III miejsce – Michał Jęczalik

Kategoria OPEN

I miejsce – Waldemar Krawczuk

II miejsce – Jarosław Bornus

III miejsce – Sebastian Sztorc

Poniżej zamieszczamy link do komunikatu z zawodów z wszystkimi wynikami.

KOMUNIKAT Z AMATORSKICH ZAWODOW STRZELECKICH 18.08.2019

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w Pikniku i skoro jest takie zainteresowanie zapraszamy za rok.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90